Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Podzimní zeleninu lidé kupují raději u zemědělců než v supermarketech

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
02. 11. 2010
Hradec Králové - Právě v těchto dnech se v zemědělských dvorech začaly prodávat čerstvé a české brambory, cibule a zelí. Lidé mají o tuto zeleninu velký zájem a prodejům ze dvora dávají přednost před koupí v supermarketech. Mají totiž jistotu, že kupují kvalitní produkty, které nejsou dovezeny v kamionech ze zahraničí a také nejsou ošetřeny chemickými postřiky.

„Pokud si chtějí zákazníci doma připravit kysané zelí, přímo jim je nakrouháme a přidáme potřebnou sůl i kmín,“ říká soukromý zemědělec David Smetana a dodává, že přímo před zákazníkem hlávky rozkrajuje, aby bylo vidět, jak je zelí čerstvé. Tímto způsobem se zelí v supermarketu koupit nedá, často se pak stává, že lidé doma vyhodí půlku shnilé hlávky.

Další žádanou zeleninou je cibule. Zvláště na zimu se jí lidé dostatečně zásobí. Obsahuje totiž allicin, což je látka se silným antibiotickým účinkem. Cibule pomáhá při angínách, chřipkách a dalších tzv. podzimních nemocech. Dlouhou dobu je také objektem vědeckých pozorování, protože lékaři hovoří o jejím protirakovinovém účinku, zvláště ve spojení s prevencí rakoviny prostaty, žaludku a tlustého střeva.

Česká zelenina je podle odborníků zdravější a obsahuje více vitamínů. V zahraničí je totiž povoleno používat chemické postřiky, které zeleninu znehodnocují a navíc tyto plodiny často uzrávají po cestě v kamionech, čímž ztrácejí svoji chuť a pravost. Pro spotřebitele je také nepříznivé, že se letos urodilo méně brambor než obvykle, a proto si hodně zákazníků jezdí pro zásoby na zimu ke Smetanovi, který má brambor dostatek.
| Zdroj: Bc. Pavla Janoušková - Commservis.com, s.r.o.
Doporučujeme