Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Podzimní zeleninu lidé kupují raději u zemědělců než v supermarketech

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
02. 11. 2010
Hradec Králové - Právě v těchto dnech se v zemědělských dvorech začaly prodávat čerstvé a české brambory, cibule a zelí. Lidé mají o tuto zeleninu velký zájem a prodejům ze dvora dávají přednost před koupí v supermarketech. Mají totiž jistotu, že kupují kvalitní produkty, které nejsou dovezeny v kamionech ze zahraničí a také nejsou ošetřeny chemickými postřiky.

„Pokud si chtějí zákazníci doma připravit kysané zelí, přímo jim je nakrouháme a přidáme potřebnou sůl i kmín,“ říká soukromý zemědělec David Smetana a dodává, že přímo před zákazníkem hlávky rozkrajuje, aby bylo vidět, jak je zelí čerstvé. Tímto způsobem se zelí v supermarketu koupit nedá, často se pak stává, že lidé doma vyhodí půlku shnilé hlávky.

Další žádanou zeleninou je cibule. Zvláště na zimu se jí lidé dostatečně zásobí. Obsahuje totiž allicin, což je látka se silným antibiotickým účinkem. Cibule pomáhá při angínách, chřipkách a dalších tzv. podzimních nemocech. Dlouhou dobu je také objektem vědeckých pozorování, protože lékaři hovoří o jejím protirakovinovém účinku, zvláště ve spojení s prevencí rakoviny prostaty, žaludku a tlustého střeva.

Česká zelenina je podle odborníků zdravější a obsahuje více vitamínů. V zahraničí je totiž povoleno používat chemické postřiky, které zeleninu znehodnocují a navíc tyto plodiny často uzrávají po cestě v kamionech, čímž ztrácejí svoji chuť a pravost. Pro spotřebitele je také nepříznivé, že se letos urodilo méně brambor než obvykle, a proto si hodně zákazníků jezdí pro zásoby na zimu ke Smetanovi, který má brambor dostatek.
| Zdroj: Bc. Pavla Janoušková - Commservis.com, s.r.o.
Doporučujeme