Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – 150 let divadelního souboru Tyl

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
25. 10. 2010
U příležitosti krásného jubilea divadelního souboru Tyl probíhá v Železném Brodě hned několik vzpomínkových akcí. Jednou z nich je výstava v Galerii Vlastimila Rady, která nese název „DS Tyl – 150 let“. Výstava začala již 16. října a kdo ji ještě nestihl navštívit, může tak učinit do 21. listopadu. Expozice mapuje historii divadelního souboru i s jeho největšími úspěchy.

Podle kronikáře Umlaufa se historie divadla v Železném Brodě píše již od roku 1699. Ochotnický divadelní spolek Tyl byl oficiálně založen v roce 1860. 150 let trvání spolku je neuvěřitelně dlouhá doba, při které herci nastudovali obrovské množství textů jednotlivých her. V rámci oslav 150. výročí divadelního spolku Tyl se v sobotu 23. října odehrála premiéra Kočičí hry. Městské divadlo v Železném Brodě mělo tento večer na toto představení úplně vyprodáno. Herečka Dana Medřická, která tuto hru proslavila, nás bohužel opustila již před sedmadvaceti lety, je to ale velký vzor Zdislavy Bohuslavové, která se dodnes přátelí s hercem Václavem Vydrou. Divadelní tragikomedii Istvana Örkenyho Kočičí hra v rámci oslav spolku Tyl režírovala Eva Malá. V úvodu samotné hry převzal dlouholetý člen souboru Karel Svoboda za všechny členy Čestné uznání Václava Klimenta Klicpery, které bylo uděleno divadelnímu spolku Tyl. Dnešní soubor má 22 členů ve věkovém rozmezí od 19 do 73 let a vidět jsou mimo jeviště také například na Železnobrodském jarmarku. Vedle klasických představení připravují také hry pro děti a rádi uvítají ve svých řadách nové členy. Přejme tedy divadelnímu souboru Tyl hodně úspěchů, mnoho vyprodaných představení a nadšených diváků.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Pavla Mendřická, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme