Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Den otevřených dveří v Krizovém centru J.J.Pestalozziho

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
21. 10. 2010
Od letošního roku funguje ve Svitavách na ulici Milady Horákové Krizové centrum, které zde provozuje Centrum J.J. Pestalozziho. Půlroční fungování centra zde 30. září oslavili dnem otevřených dveří. Kromě veřejnosti sem zavítali také představitelé města, městských neziskových organizací a sociálních služeb.

Kromě klientů, kteří se potýkají s dluhy, navštěvují krizové centrum zpravidla lidé s partnerskými problémy nebo problémy v rodině. Setkali se zde také s několika případy domácího násilí. S problémy mohou do krizového centra přijít také děti, těm se věnuje především psycholožka.

Krizové centrum ve Svitavách mohlo vzniknout díky individuálnímu projektu na rozšíření sociálních služeb Pardubického kraje, který je hrazen ze státního rozpočtu a fondů Evropské unie.

Centrum J.J. Pestalozziho provozuje kromě toho svitavského ještě krizové centrum v Chrudimi, poradenské centrum pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou a tzv. „ambulantní péči pro mládež“, která má potíže se zákonem. Centrum navíc založilo hned několik „domů na půli cesty“. Jeden je v Hrochově Týnci, jeden v Havlíčkově brodě a další, s kapacitou 30 lidí se chystá v Chrudimi.

Vzniku Krizového centra ve Svitavách hodně pomohl také svitavský koordinátor prevence kriminality, který nám představil nový program, zaměřený především na školní děti. Jeho vznik podnítila Pedagogicko-psychologická poradna a na realizaci se kromě občanského sdružení Bonanza bude podílet právě Krizové centrum. Zaštítí jej město Svitavy. Pomoci vám v krizovém centru mohou během vaší osobní návštěvy, po telefonu nebo e-mailem. Služby jsou bezplatné, případně i anonymní.

Doporučujeme