Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Den stromů

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
21. 10. 2010
Úpice - Stejně jako lidé, slaví i stromy svůj svátek. Ten připadá na 20. října, kdy stromy hrají všemi barvami a kdy je vhodné je sázet. Ani v Úpici jsme na Den stromů nezapomněli, a proto jsme se v sobotu 16. října sešli před ZŠ na Lánech, abychom společně vzdali hold přírodě.


img_2303_120Program slavnosti připravily o.s. Ruka, ZŠ Úpice – Lány, Království – Jestřebí hory o.p.s. s finanční podporou hlavního sponzora – podniku Juta a.s., závod Úpice a za pomoci Technických služeb města Úpice. img_2286_120Na kytaru zahráli a zazpívali několik písniček Zdeněk Möglich a Jana Soukupová. Následoval příběh o muži, který sázel stromy. Ten návštěvníkům předčítali Iljana Beránková a Petr Kalousek.  Myslím, že vyprávění o člověku, který svůj život zasvětil vysazování stromů a kterému se podařilo z nehostinné pustiny vytvořit místo vhodné pro život, bylo velice působivé. A to také díky příjemné hudbě, která celý příběh podbarvila. img_2292_120Pro děti byly v budově školy připraveny soutěže, při kterých poznávaly stromy podle listů, plodů a dřeva.

Dalším bodem programu byla píseň „Úpická stromová“, která byla složena speciálně pro tuto img_2314_120slavnost a kterou si mohli díky rozdaným textům zazpívat všichni návštěvníci. Nechyběl zde ani Keltský kalendář, podle kterého jste mohli zjistit, jaký strom připadá na datum vašeho narození.

Samozřejmě byly v rámci Dne stromů vysazovány nové stromky. Tentokrát jich bylo pět, a to smrk, modřín, jilm, dub a img_2306_120javor. Sázení se mohli zúčastnit všichni, kteří měli chuť a energii. Když byly všechny stromky usazeny do země, tak jsme kolem nich utvořili kolečka a zatančili, aby se jim dobře rostlo.

Během celého odpoledne byl pro všechny připraven teplý čaj a něco malého na zub, což ještě více zpříjemnilo tuto hezkou akci, díky níž můžeme udělat něco dobrého pro přírodu i sebe.
| Zdroj: Lucie Nývltová (Turistické informační centrum Úpice)
Doporučujeme