Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (812 hl.)
 
1x za týden (344 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (384 hl.)
 
1x za měsíc (367 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (392 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2299
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Hledání krajiny

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
20. 10. 2010
Úpice - Hledání krajiny - to je název výstavy známého trutnovského fotografa Ctibora Košťála, která byla v úterý 19. října slavnostně zahájena v Městském muzeu a galerii Julie W. Mezerové v Úpici.

img_2329_120Ctibor Košťál pochází z Police nad Metují, kde žil až do roku 1983, nyní trvale bydlí v Trutnově. Původním povoláním je stavební inženýr, vystudoval ČVUT v Praze. Počátkem devadesátých let stál před volbou: být samostatným stavebním projektantem nebo fotografem? Nakonec se rozhodl živit tím, co ho skutečně baví a naplňuje – fotografováním, a proto absolvoval dnes známou Hradeckou fotografickou konzervatoř. Věnuje se zejména tématice horské krajiny, inspiraci hledá v nejvyšším českém pohoří Krkonoších, ale často také na svých cestách po Evropě, Asii, Africe a Americe. Své fotografie již představil na několika výstavách u nás i v zahraničí. Sám o sobě Ctibor Košťál říká: ,,Žiji proto, abych fotografoval, fotografuji, abych žil´´. 

Návštěvníky vernisáže přivítala společně s autorem ředitelka muzea Marcela Strachotová. img_2320_120O hudební úvod se postaraly paní učitelka Ivona Szelke a její žákyně ze ZUŠ A. M. Buxton v Úpici, které zahrály několik skladeb na příčnou flétnu.

img_2334_120 Po slavnostním zahájení již nebránilo nic tomu, aby se mohli návštěvníci pokochat vystavenými díly. Fotografie byly k vidění jak v barevném, tak černobílém provedení. Celé výstavě dominovaly snímky pořízené během pětitýdenního pobytu v amerických národních parcích, ze kterého se Ctibor Košťál vrátil před necelým měsícem. Nechyběla zde ani díla zachycující zákoutí českých luhů a hájů. Velice zajímavé byly také fotografie, které ukazovaly, jak je člověk ve srovnání s divokou přírodou malý.

Nedokonalý popis však těžko nahradí pocity z osobního zhlédnutí fotografií. Pokud budete mít volný čas, tak určitě neváhejte a přijďte si prohlédnout tuto jedinečnou výstavu, která potrvá až do 19. listopadu.
| Zdroj: Lucie Nývltová (Turistické informační centrum Úpice)
Doporučujeme