Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (717 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1969
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Dům dětí a mládeže ve Svitavách zanikne

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
18. 10. 2010
Od roku 1988 stojí v centru Svitav známý jako OK klub. Tehdy byl postaven částečně přímo ze státních peněz a částečně z peněz Socialistického svazu mládeže. Třetina domu jako Okresní dům pionýrů a mládeže, dvě třetiny jako Okresní klub mládeže. Zatímco klub nefunguje už osm let, Dům dětí a mládeže je zatím v provozu. Brzy se ale celý dům vyprázdní a bude prodán zatím neznámému kupci.

Úřad pro zastupování státu sice nabídl, že objekt v odhadované ceně kolem 17,5 milionu korun zdarma převede do majetku města, ovšem tato nabídka byla odmítnuta. Ještě před tím byla budova nabízena státním organizacím a Pardubickému kraji, ani zde ale nebyl zájem.

Svitavský starosta Jiří Brýdl o případném bezúplatném převodu informoval zastupitelstvo v březnu 2010 a přednesl návrh městské rady budovu nepřebírat. Hlavně proto, že provoz by byl příliš drahý, objekt by potřeboval nákladné opravy a u takto převáděného majetku stát vyžaduje záruky, že bude nejméně dalších 12 let sloužit dětem a že ho město neprodá.

Když tehdy zastupitelstvo ve svém usnesení převod domu dětí odmítlo, reagoval, dnes už bývalý ředitel DDM, Jaroslav Charouz, sepsáním petice. Petice, která měla v červnu 2010 více než dvanáct set podpisů, požadovala zachování Domů dětí především kvůli množství vykazovaných aktivit a kvůli dobré dostupnosti v centru města a blízkosti vlakového i autobusového nádraží. Podle Jaroslava Charouze ředitele připravili například v roce 2009 278 akcí s jedenácti tisíci účastníky a sedmi sty diváky.

Doporučujeme