Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LOVČICE – Ves lidí Lovkových

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
16. 10. 2010
30 km západně od krajského města Hradec Králové, v nadmořské výšce zhruba 230 m. n. m., v Mikroregionu Cidlina, leží obec Lovčice. Historické záznamy o obci sahají až do roku 1299 a název obce představuje ves lidí Lovkových. Příjmení vzniklo z obecného jména lovec. V Lovčicích žije 670 obyvatel a díky státní silnici, která obec protíná, mají lidé z obce dostupná veškerá větší města a tím také usnadněné cestování do zaměstnání.

Centrem obce je velká náves doplněná krásným stromořadím vzrostlých lip. Na této návsi se také nachází park, kde stojí pomník padlým vojákům z 1 sv. války a Základní a mateřská škola, která byla v uplynulých měsících nově zrekonstruována. Dominantou obce je kostel sv. Bartoloměje z roku 1714, který nahradil původní dřevěný kostel ze 14. století. Kostel sv. Bartoloměje včetně zvonice a ohradní zdi je zapsán ve státním seznamu nemovitých kulturních památek. Na prostorné návsi se dále nachází historická socha Panny Marie a Boží muka. Díky své poloze a rozloze je náves často místem konání různých kulturních akcí. Jelikož žijí obyvatelé Lovčic opravdu bohatým kulturním i sportovním životem, zrekonstruovalo se kompletně tělovýchovné zařízení, které nyní nabízí víceúčelový sál, pódium, šatny, posilovnu a společenskou místnost. Z konaných akcí se zde odehrávají například plesy, karnevaly či turnaje ve hře „Človeče, nezlob se!“ Dostatek míst je i pro sportování venku. V obci se nachází fotbalové hřiště, tenisové kurty a dvě nová dětská hřiště. Lovčicemi vede značená cyklotrasa doplněná o odpočinkové místo a okolní krajina je opravdu velkým lákadlem. Obyvatelé Lovčic, kteří nedojíždějí za prací do okolních měst, pracují hned v několika místních firmách, v oblasti zemědělství, výroby a služeb. O celkové kráse a upravenosti obce svědčí například i soutěž Vesnice roku 2010, kdy Lovčice získaly v krajském kole Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí. Umísťují se také na předních místech v soutěžích o nejlepší webové stránky obce.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme