Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

KOSICE – Pozvánka do obce

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
25. 09. 2010
Malebná obec Kosice se nachází 8 km od Chlumce nad Cidlinou. Je jednou z mnoha obcí, které se nacházejí na území Místní akční skupiny Společná Cidlina. V Kosicích žije trvale 340 obyvatel a její historie sahá až do roku 1315, kdy se objevila první písemná zmínka o obci. Jednu ze zajímavostí lze vidět hned při vjezdu do obce směrem od Nového Bydžova. Jedná se o 50 dubů v Aleji regionů.

Ke každé obci neodmyslitelně patří hřbitov. Ovšem i zde mají Kosice jednu zvláštnost. Místní kaple z roku 1940 nebyla nikdy doplněna o zvon, ačkoliv byl v návrhu stavby. V roce 2008 proběhla důkladná rekonstrukce a s novým kabátem letos kaple po 70 letech přivítá na svém prázdném místě nový zvon. Ač je obec malá, svou kulturní a sportovní stránku se snaží stále udržovat. Například festival Vrzáňovy Kosice se letos konal již potřetí a jako v předešlých ročnících i tentokrát přilákal spoustu nadšených návštěvníků. V obci mají velký zájem na tom, aby se trvalý počet obyvatel zvětšoval a dělájí pro to maximum. V obci již mnoho let funguje mateřská škola a že jsou Kosice příjemným místem k bydlení dokládá i plný počet dětí ve školce. Kousek od mateřské školy je hasičská zbrojnice a místní sbor dobrovolných hasičů je plnohodnotným pomocníkem profesionálních hasičů v okolí. Mají dvě výjezdní vozidla a mohou se pochlubit také novými uniformami. Díky poloze jsou Kosice příjemným a klidným místem, avšak větší města tu mají na dosah.
Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme