Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Ministr kultury odhalil pravěkou rybu v Klášterních zahradách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
20. 09. 2010
Druhý víkend v září mají v kulturním kalendáři každoročně své místo Dny otevřených památek. V Litomyšli byla letos pozornost zaměřena především na Klášterní zahrady, které slaví 10 let od svého znovuvzkříšení. V sobotu 11. září se zde odhalovala plastika, neobvyklá hlavně tím, že se ve skutečnosti jedná o bronzovou kopii zkameněliny pravěké ryby. O plastice se začalo téměř ihned mluvit jako o zlaté rybce. A tak i nový ministr kultury Jiří Besser byl vyzván, aby pronesl přání, která by mu rybka mohla splnit.

Teprve potom měl spolu se starostou Litomyšle provést slavnostní odhalení. V rámci Dnů otevřených památek se zpřístupňují i méně obvyklá místa  a historické objekty, jako věže kostelů a podobně, mimo to se v památkách odehrávají kulturní programy. V Klášterních zahradách se například letos představili účastníci festivalu Jazz goes to townJiný hudební program byl připraven v na státním zámku. Třeba v expozici historických klavírů proběhl jeden z koncertů Festivalu Mladá Praha. Litomyšlskému publiku se na něm představila vynikající japonská klavíristka Maria Togawa.
Doporučujeme