Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD - Den otevřených dvěří na zámku

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
18. 09. 2010
V pátek 17. září se v Lázních Bělohradě konal Den otevřených dveří na místním zámku. Tato ojedinělá akce měla jediný cíl – ukázat místním občanům technický stav budovy. Do zámku během odpoledne přišlo nečekaně mnoho lidí, kteří se zájmem obdivovali architekturu stavby, ale zároveň byli překvapeni velmi špatným technickým stavem.

Samotné prohlídce předcházela přednáška starosty Pavla Šubra, který občanům sdělil nejen záměry města s budovou, ale také osvětlil některé fámy, které se okolo zámku začaly rychle šířit. Rekonstrukce je nutná, protože do zámku zatéká, na mnoha místech opadává omítka a plíseň je všudypřítomná. Původně stála na místě zámku dřevěná tvrz Koštofrank, kterou Jan Škopek z Bílých Otradovic nechal přestavět na tvrz kamennou, a protože byla bílá, poddaní ji nazývali Bílým hradem – tedy Bělohrad. Zámek byl do dnešní podoby vystavěn v roce 1724 a v roce 1945 se stal majetkem státu. Do vlastnictví města Lázně Bělohrad přešel definitivně v roce 2009. Díky velkému zájmu veřejnosti bude Den otevřených dveří zopakován včetně prohlídky špejcharu. 

Redaktor: Gabriela Cardalová, kamera a střih: Luděk Vondrouš
Doporučujeme