Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (808 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (388 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2288
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Interaktivní galerie v jičínském zámku otevřena

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
08. 09. 2010
Vernisáž výstavy interaktivní galerie se konala v pondělí 6. září na nádvoří jičínského zámku. Instalování unikátní expozice v minulém týdnu nebyla pro pracovníky truhlářství Zdar jednoduchou záležitostí, stejně tak jako samotná výroba všech částí výstavy. Truhlářství Zdar však všechno zvládlo na výbornou a patří jim velký dík.

Nádvoří zámku se zaplnilo dětmi i dospělými, aby zde zhlédli doprovodný program u příležitosti otevření jedinečné interaktivní galerie. Ta je věnovaná postavičkám z večerníčku O loupežníku Rumcajsovi, zkrátka jde o „Rumcajsův svět Radka Pilaře“. V úvodu přivítal návštěvníky místostarosta Jičína Richard Koníř a poté se divákům představilo výborné studentské divadlo z K-Klubu. Rumcajs je především švec, a tak dostal od starosty Jičína Martina Puše živnostenský list jako dárek. Významným hostem byl starosta partnerského polského správního obvodu Swidnica Zygmunt Worsa. Jemu členové studentského divadla zazpívali píseň Znám já jeden krásný zámek v polštině. Doktory Rumcajsologie byli jmenováni tvůrci návrhů celé interaktivní galerie, byl jím doc. Mgr. Karel Vostárek a akad. arch. Petr Kovář. Velké poděkování patří všem, kteří se na výstavě jakkoli podíleli, především ale rodině pana Radka Pilaře. Paní Pilařová dostala od místostarosty Richarda Koníře symbolický klíč nejen od výstavy, ale také od celého zámku a následně společně se starostou Jičína přestřihli pásku. Návštěvníci mohli ochutnat připravené stylové občerstvení a nalákáni na pohádkové postavičky s chutí vyzkoušeli interaktivní výstavu. Záměrně neukazujeme z tak krásné a jedinečné expozice vše, protože za Vaši návštěvu to tady rozhodně stojí.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme