Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TEXTEM - Výtvarníci z Úpice

Aktuality
Autor příspěvku: Textové zprávy
03. 09. 2010
Úpice - Muzeum a galerie Julie W. Mezerové slavnostně zahájilo v úterý 7. září jubilejní výstavu úpických výtvarníků při příležitosti třiceti let od založení spolku. Ten vznikl v roce 1980 a jeho členové chtěli navázat na dlouholetou tradici úpických výtvarníků.


Svoji první výstavu uspořádal spolek po dvou letech a od té doby následovalo mnoho dalších. Patřili mezi ně například každoroční členské výstavy, národní přehlídky a někteří členové vystavovali také samostatně. V Úpici uspořádali čtyři národní přehlídky amatérských výtvarníků s názvem Úpicenále a pravidelně každých pět let zde vystavují své obrazy za uplynulé období. img_9514_120 Grafiky Stanislava Špeldy a Květy Krhánkové se dostaly i na celosvětovou výstavu v Jelenie Gore. Květa Krhánková pravidelně obesílá výstavu v Praze „Grafika roku“. Členové spolku, kterými jsou dnes Květa Krhánková, Vlasta Páslerová, Zdeněk Petira, Miroslav Malý, Stanislav Špelda a Klára Schück, spolupracují také s Pavlem Klimešem na časopisu Veselý výlet.

 

img_9495_120Návštěvníky vernisáže výstavy přivítala společně s autory ředitelka muzea Marcela Strachotová, úvodní řeč pronesl pan Stanislav Špelda a paní Květa Krhánková. Na úvod také zahrál na kytaru a zazpíval několik písní kamarád úpických výtvarníků Míňa Klimeš. 

Po slavnostním zahájení si návštěvníci mohli začít v klidu prohlížet vystavená díla ve stylu nejrůznějších technik, rozměrů a motivů.img_9509_400 Kromě nádherných kreseb, grafik, akvarelu a malby úpických malířů, zde bylo možné zhlédnout také obrazy jejich přátel, Milana a Zdeny Chaberových z Brandýsa nad Labem. Během celého odpoledne zde bylo pro návštěvníky připraveno občerstvení a je pravdou, že se sklenkou dobréhovína se celý umělecký prožitek ještě zvýrazní. 

Výstava bude otevřena do 8. října a těm, kteří ji ještě neviděli, ji můžu jen doporučit. Jedná se opravdu o velice příjemný zážitek, který stojí za to.
| Zdroj: Lucie Nývltová (Turistické informační centrum Úpice)
Doporučujeme