Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Prezentace knihy Modlitebník

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
03. 09. 2010
V Obřadní síni jičínského zámku proběhla ve čtvrtek 2. září prezentace knihy, která nese název Modlitebník. Kniha je věnována lidem, které postihla Akce K, což byla událost jedné jediné noci a to noci z 13. na 14. dubna roku 1950. V tuto noc byly komunistickou mocí zlikvidovány mužské kláštery na území Československa a jejich obyvatelé odvezeni do neznáma. Na knížce Modlitebník spolupracovali básnířka Martina Komárková, grafik Ondřej Klos a malíř Michail Ščigol.

O přednes básně z knihy Modlitebník se postarala jak sama autorka všech básní v knížce Martina Komárková, tak také režisérka Hana Kofránková. Zajímavým hudebním doprovodem se stal nástroj z dílny Václava Kořínka. Nejen vznik knížky byl netradiční, stejné to bylo i s křestem. Knížka kolovala mezi návštěvníky prezentace a každý ji měl něco pěkného popřát. Zvláštní kouzlo tak má nejen kniha, ale i samotné obrazy pana Ščigola, díky kterým Modlitebník vznikl. Knížka Modlitebník je vlastně vypravěčem určité události. Autoři ji nechali vytisknout s několika prázdnými listy, aby každý majitel mohl v příběhu po svém pokračovat. Kniha vznikla pod záštitou arcibiskupa Dominika Duky a její prezentace byla pod záštitou starosty Jičína Martina Puše. Akce K je akcí minulosti. Jsou to ale dějiny našeho národa, na které by se nemělo zapomínat a právě k tomu má kniha Modlitebník přispět.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš

Doporučujeme