Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Velká voda zasáhla několik částí města

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
25. 08. 2010
Po několika letech klidu musely Svitavy opět bojovat s velkou vodou. V pondělí 16. srpna se kolem 18. hodiny se přes město přehnal silný přívalový déšť. Největší nápor přišel do města ze směru od Koclířova, kde průtrž spláchla půdu z čerstvě zoraných polí.

Nejbližším místem po spádu je viadukt pod železniční tratí a navazující ulice Pod Viaduktem. Tudy se během několika minut prohnaly tisíce kubíků vody a bahna. Škody jsou ale horší díky tomu, že zde právě probíhají opravy vozovky a rekonstrukce inženýrských sítí. Tak se stalo, že proud cestou spláchl ještě štěrk, zeminu a materiál ze stavby. Velká část bahna pak zůstala dole na křižovatce u autosalonu.

Těžce postiženy byly suterény několika rodinných domů. Například zde obyvatelé zažili minuty hrůzy, když slyšeli, jak auto ve zcela zatopené garáži tlouklo střechou o strop. Obrovské škody utrpěli majitelé dílny a cukrárny v tomto domě, který se začal plnit řídkým bahnem a hasiči museli cestu živlu uvolnit rozbitím dveří. Dalším postiženým místem byla benzínová pumpa na příjezdu od Moravské Třebové. Zde musel být kvůli nánosu bahna přerušen provoz, ale benzínové nádrže zůstaly naštěstí neporušeny.

Od povodní, které přišly v roce 1997, se ve Svitavách připravují a realizují protipovodňová opatření, bylo vytvořeno několik velkých poldrů, rozšířilo a upravilo se koryto řeky Svitavy, chystá se další poldr v Lánech. Účinnost dosud provedených staveb se už několikrát potvrdila. Jak ale je vidět, ani investice za celkových 140 miliónů korun nezaručí 100%ní ochranu před náhlými přívalovými dešti.

Doporučujeme