Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Velká voda zasáhla několik částí města

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
25. 08. 2010
Po několika letech klidu musely Svitavy opět bojovat s velkou vodou. V pondělí 16. srpna se kolem 18. hodiny se přes město přehnal silný přívalový déšť. Největší nápor přišel do města ze směru od Koclířova, kde průtrž spláchla půdu z čerstvě zoraných polí.

Nejbližším místem po spádu je viadukt pod železniční tratí a navazující ulice Pod Viaduktem. Tudy se během několika minut prohnaly tisíce kubíků vody a bahna. Škody jsou ale horší díky tomu, že zde právě probíhají opravy vozovky a rekonstrukce inženýrských sítí. Tak se stalo, že proud cestou spláchl ještě štěrk, zeminu a materiál ze stavby. Velká část bahna pak zůstala dole na křižovatce u autosalonu.

Těžce postiženy byly suterény několika rodinných domů. Například zde obyvatelé zažili minuty hrůzy, když slyšeli, jak auto ve zcela zatopené garáži tlouklo střechou o strop. Obrovské škody utrpěli majitelé dílny a cukrárny v tomto domě, který se začal plnit řídkým bahnem a hasiči museli cestu živlu uvolnit rozbitím dveří. Dalším postiženým místem byla benzínová pumpa na příjezdu od Moravské Třebové. Zde musel být kvůli nánosu bahna přerušen provoz, ale benzínové nádrže zůstaly naštěstí neporušeny.

Od povodní, které přišly v roce 1997, se ve Svitavách připravují a realizují protipovodňová opatření, bylo vytvořeno několik velkých poldrů, rozšířilo a upravilo se koryto řeky Svitavy, chystá se další poldr v Lánech. Účinnost dosud provedených staveb se už několikrát potvrdila. Jak ale je vidět, ani investice za celkových 140 miliónů korun nezaručí 100%ní ochranu před náhlými přívalovými dešti.

Doporučujeme