Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

MĚNÍK – Pozvánka do obce

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
29. 07. 2010
V Královéhradeckém kraji, 5 kilometrů od Nového Bydžova, leží malá obec Měník. Je součástí mikroregionu Cidlina. V malebné obci žije celkem 610 obyvatel. Přímo v Měníku sídlí obecní úřad, pošta, škola, školka a kostel s dřevěnou zvoničkou z roku 1689. V obci se nachází drobní živnostníci, mezi nimi najdeme například vyhlášenou pekárnu pana Libora Obešla a výrobu svíček. 

Milovníci koní budou také asi znát místní chov českého teplokrevníka. Pod obecní úřad Měník spadají ještě další části: Barchůvek, Bydžovská Lhotka a osada Libeň. Osada Libeň byla vyhlášena vesnickou památkovou zónou v roce 2003. Je to nejmenší část spadající pod Měník, ale díky čtyřem roubenkám jde takřka o pohádkové prostředí. V části obce Měníku, v Barchůvku, působí aktivně místní hasiči, kteří připravují zajímavé akce - na zdejším dětském hřišti například Indiánské léto. V Bydžovské Lhotce, další z obcí spadající pod Měník, sídlí mnoho podnikatelů a firem. Patří mezi ně i paní Bártová, která se zabývá hippoterapií. Dle územního plánu se v katastru staví převážně rodinné domy. Záměrem obecního zastupitelstva je podporovat mladé rodiny s dětmi a omladit trvale žijící obyvatele. Cíl se skutečně daří realizovat, o čemž svědčí i průměrný věk obyvatel, který je 39 let. Prostředí pro bydlení je tady totiž skutečně klidné a krásné.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová

Doporučujeme