Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV – 132. studentská merenda

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
25. 06. 2010
Tradiční oslava studentské mládeže se po pěti letech opět konala v Novém Bydžově, a to v pátek 25. června. Merenda je krásný studentský zvyk s dlouholetou historií. I ta letošní byla zahájena příjezdem kočáru před dům, kde si pantáta vyzvedl svou panímámu. Právě oni dva jsou nejdůležitějšími postavami merendy. 

Pantáta se poté společně s panímámou vydal na cestu k radnici, kde byli slavnostně přivítáni. Zazněla studentská hymna, na kterou všichni přítomní povstali, a pak si již vzal slovo ceremoniář. Z rukou starosty Pavla Loudy obdrželi darem dva sudy piva a studentský prapor, na který symbolicky připevnili stuhu 132. merendy. První merenda proběhla již v roce 1750 a konala se každý rok na konci prázdnin, kdy studenti odjížděli na studia a loučili se svými láskami. Dnes je merenda pořádána při zvláštních příležitostech města, 132. merenda se tak koná při příležitosti výročí 705 let od první písemné zmínky o Novém Bydžově. Ve velké zasedací síni Městského úřadu přivítal starosta města Pavel Louda vzácné hosty, mezi kterými byl i exprimátor slovenského Brezna, jenž stál u zrodu nyní již desetileté spolupráce s Novým Bydžovem, Vladimír Faško, primátor rumunského města Nadlac Vasile Ciceac a starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil. Z rukou exprimátora Vladimíra Faška a hlavní kontrolorky Ingrid Veverkové převzal Pavel Louda čestné občanství města Brezna, za které ze srdce poděkoval. O historii města Nový Bydžov a studentské merendy přítomným vyprávěl ředitel Městského muzea Jaroslav Prokop. Po něm následoval slavnostní podpis Mezinárodní partnerské smlouvy mezi Nadlacem a Novým Bydžovem. Vzácné hosty z partnerských měst přišli přivítat pantáta s panímámou a proběhlo také fotografování s primátorem Nadlacu. Na náměstí se mezitím konaly zajímavé soutěže mezi studenty a všichni se při krásném studentkém zvyku výborně bavili. 133. merenda se uskuteční v roce 2015 při oslavách 710 výročí založení města Nový Bydžov.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme