Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Zábavná i strašidelná muzejní noc

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
25. 06. 2010
Dne 12. června se ve Svitavách už po páté konala muzejní noc, tentokrát s podtitulem |Muzeum dětem, děti muzeu, to proto, že program byl určen především jim. Muzejní noc je celorepubliková akce, kterou pořádá Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem. Od odpoledne až do půlnoci bylo otevřené Městské muzeum, Červená knihovna i Muzeum esperanta, které v ní sídlí.

Právě v Muzeu esperanta začal také oficiální program. Slovenský autor Stano Marček zde pokřtil české vydání své učebnice Esperanto přímou metodou, která vyšla už v 25 jazycích.

Pro děti byl v muzeu připraven také malý kurz kreslení. Vedl jej proslulý kreslíř a humorista Pavel Rak, který zde představil i svou knihu nazvanou jednoduše Kreslený humor.

Na dvoře Městského muzea a galerie jste mohli stejně jako vloni okusit dřinu pradlen minulého století - vyprat si na valše nebo v ručně poháněné pračce, případně si prádlo postaru vyždímat. Jak vidíte, většina dětských návštěvníků si tuto příležitost nenechala ujít.

Uvnitř muzea si mateřské centrum Krůček zřídilo malou dílnu na ručně potištěná trička a vernisáží zde byla zahájena výstava porcelánových panenek, která potrvá až do konce října. Ve večerních hodinách pak na zahradě muzea zahrál mixband Libora Moravce, oproti plánu však jen krátce, když produkci přerušila sice krátká, ale o to intenzivnější průtrž mračen.

To, co se nehodilo do krámu muzikantům, přivítali členové Docela malého divadla Radky Obloukové, kteří si nachystali noční prohlídky Ottendorferova domu. Bouřka za okny ve spojení s duchem staré knihovny a hereckými vstupy vytvořila vynikající atmosféru, díky které bylo možné na chvíli nahlédnout do minulosti, do doby života svitavského mecenáše Walentina Otendorfera. I jeho jste zde mohli spatřit.

Pilotní prohlídky v osm hodin se zúčastnilo mnohem více zájemců, než se čekalo, a průvodkyně tak neměly snadnou pozici, hlavně když se některé scény musely opakovat pro více skupin diváků. Svou úlohu však zvládly a po nepatrné úpravě scénáře proběhly další prohlídky bezvadně. Možná se s nimi setkáme i za rok.

Doporučujeme