Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1087 hl.)
 
1x za týden (545 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (562 hl.)
 
1x za měsíc (569 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (867 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3630
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

CHUDEŘICE – Myslivecká slavnost

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: CIDLINA svazek obcí - http://www.mikroregioncidlina.cz
22. 06. 2010
V obci Chudeřice se v sobotu 19. června konala první Myslivecká slavnost. Myslivecká slavnost se pořádala v nově zrekonstruované myslivně. Úvodní slovo pronesl Jaroslav Lhoták, který je duší této slavnosti. 

Hlavní program se konal před myslivnou. Programem nás provázel František Frola. Slavnosti byly zahájeny fanfárou, kterou pod vedením pana Šustra předneslo Trio z Hradce Králové. Poté se nám představily mažoretky z obce Olešnice. Samozřejmě nemohla chybět hymna řádu Svatého Huberta. Zájem o myslivost neupadá a stále se objevuje i u mládeže. Své vystoupení trubačů nám předvedli žáci Střední lesnické školy ze Žlutic. Vystoupili zde čtyři chlapci a jedna dívka, kteří byli vybráni z prvního a druhého ročníku, pod vedením své učitelky. Mohli jsme slyšet hlasové signály, jako například vítání, začátek honu, přestávka, konec přestávky, konec honu. Velice zajímavé byly fanfáry jednotlivých kusů zvěře, jako například jelen, daněk atd. Ukázky toho, jak se vábí jeleni, byly také zajímavé. Taneční skupina mladých žen nám předvedla Dupod. Dále zde vystoupila skupina Párty Band z Chlumce nad Cidlinou a okolí, která spolu hraje již deset let. Mohli jsme slyšet například Přerovanku, skladbu Tygr, pochod Kolíne, Kolíne, Panenky. Divákům byla představena plemena psů, která patří do skupiny loveckých. Velice hojně zde byla zastoupena skupina ohařů a dále jsme mohli vidět plemena ze skupiny slídičů nebo honičů. Druhou částí programu bylo seznámení návštěvníků s prací policejních psů a s prací hasičů. Do Chudeřic přijeli členové cizinecké policie z Hradce Králové, kteří s sebou přivezli tři německé ovčáky a jednoho belgického ovčáka. Tito psi byli speciálně orientováni na vyhledávání osob, dopravních prostředků nebo na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Za každý dobře splněný úkol dostal pes odměnu ve formě hračky nebo pamlsku. Dále nám svou práci přiblížilo družstvo hasičů z Chlumce nad Cidlinou, kteří z auta vysvobodili pasažéra a poskytli mu první pomoc.
Redaktor: Štěpánka Kolačná, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme