Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Úvodní koncert 52. ročníku Smetanovy Litomyšle

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 06. 2010
Zcela tradičně, tedy českou státní hymnou, začal v pátek 11. června 2010  52. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Záštitu převzal i tento rok prezident Václav Klaus a protože byl osobně přítomen, přišel na hlavní pódium spolu s hejtmanem Pardubického kraje Radko Martínkem a ředitelem festivalu Janem Piknou, aby festival oficiálně zahájil.

Úvodní skladbou slavnostního zahajovacího koncertu na druhém nádvoří Státního zámku v Litomyšli byl Pochod k slavnosti Shakespearově od Bedřicha Smetany. Smetana ho napsal jako svůj příspěvek k oslavám 300 letého výročí narození Williama Shakespeara, kterých se v roce 1864 aktivně účastnil. V programu slavnostního zahájení Smetanovy Litomyšle roku 2010 pak následoval Koncert pro klavír a orchestr č. 2 f moll Fryderyka Chopina. Za klavír usedl Jan Simon. Ve druhé části úvodního koncertu diváci zhlédli kantátu Petra Ebena - Pocta Karlu IV.
Doporučujeme