Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (725 hl.)
 
1x za týden (295 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (332 hl.)
 
1x za měsíc (314 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (338 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2004
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Úvodní koncert 52. ročníku Smetanovy Litomyšle

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 06. 2010
Zcela tradičně, tedy českou státní hymnou, začal v pátek 11. června 2010  52. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Záštitu převzal i tento rok prezident Václav Klaus a protože byl osobně přítomen, přišel na hlavní pódium spolu s hejtmanem Pardubického kraje Radko Martínkem a ředitelem festivalu Janem Piknou, aby festival oficiálně zahájil.

Úvodní skladbou slavnostního zahajovacího koncertu na druhém nádvoří Státního zámku v Litomyšli byl Pochod k slavnosti Shakespearově od Bedřicha Smetany. Smetana ho napsal jako svůj příspěvek k oslavám 300 letého výročí narození Williama Shakespeara, kterých se v roce 1864 aktivně účastnil. V programu slavnostního zahájení Smetanovy Litomyšle roku 2010 pak následoval Koncert pro klavír a orchestr č. 2 f moll Fryderyka Chopina. Za klavír usedl Jan Simon. Ve druhé části úvodního koncertu diváci zhlédli kantátu Petra Ebena - Pocta Karlu IV.
Doporučujeme