Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – 48. ročník Fuchs Oil 300 zatáček Gustava Havla

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
04. 06. 2010
O víkendu 22. a 23. května se v Hořicích jel už 48. ročník závodu Fuchs Oil 300 zatáček Gustava Havla. Tento závod se může pochlubit jednou z nejhezčích a zároveň technicky nejnáročnějších přírodních tratí v České republice.

Prostřednictvím naší reportáže bychom Vám chtěli představit tým lidí, kteří se podílejí na pořádání a realizaci závodů a zajišťují bezpečnost tratě. Na okruhu dlouhém 5 150 metrů bylo použito téměř 3 500 pytlů, 400 žoků a 10 záchranných sítí. Na organizaci závodů se podílelo 200 pořadatelů. Mezi další důležité složky patří tým lidí z časomíry, lékařský tým, dispečink a komentátoři celého závodu. Pro samotné jezdce začal závod už v pátek 21. května formální přejímkou a technickou přejímkou jejich motocyklů. Tento den také přivítal starosta na hořické radnici delegaci 25 jezdců. Při slavnostním přípitku jim popřál hodně úspěchů a nechyběly ani tradiční hořické trubičky. Závod Fuchs Oil 300 zatáček Gustava Havla byl slavnostně zahájen v neděli. Při této příležitosti promluvila řada vzácných hostů a již tradičně byla předána cena Modrá Niké, kterou z rukou poslance Zdeňka Lhoty převzal Libor Kamenický za jeho dlouholetou a obětavou práci. Pak už následovaly jednotlivé závody. Litrová třída budí respekt jen při pohledu na jména, například Dražďák, Dokoupil, Bican, Brož, Holán. Už v sobotu sedmadvacetiletý Jirka Dražďák prohlásil, že možná právě letos bude rekord Petra Čermáka v ohrožení. Opravdu tomu tak bylo a Jirka Dražďák stanovil nový rekord na 2:18,254. Hořice opět nezklamaly, a to především díky obětavosti a velkému úsilí všech pořadatelů. Jezdců bylo opravdu mnoho a celý závodní den bylo na co koukat. Při startech diváci téměř nedýchali a atmosféra zde byla nepopsatelná. Počasí bylo také dobré, v sobotu pár kapek spadlo, v neděli bylo opravdu nádherně. Na stupních vítězů bylo vidět, že někomu tyto sobotní kapky deště přinesly jenom štěstí. 300 zatáček Gustava Havla, závod plný adrenalinu, rychlé jízdy, soupeření a také velkého přátelství jezdců, je něco nepopsatelného. Kdo nebyl, nepochopí a já jen mohu doporučit si tento závod nenechat příští rok ujít, protože si myslím, že se opět máme na co těšit. 

Redaktor: Štěpánka Kolačná, kamera: Luděk Vondrouš, Milan Maixner, střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme