Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Valdštejnské slavnosti

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
31. 05. 2010
V pátek 28. května začal další ročník oslav spojených s dobou Albrechta z Valdštejna. Oslavy probíhaly tři dny, program byl bohatý a kromě mnoha vzácných hostů navštívil Jičín i sám Albrecht z Valdštejna.  

V pátek navštívil Albrecht z Valdštejna základní a mateřské školy. Hlavní program byl v sobotu nepřetržitě od 9 do 18 hodin a to na Valdštejnově náměstí. V deset hodin proběhlo slavnostní přivítání Albrechta z Valdštejna purkmistrem Jičína Richardem Konířem, městskou radou a hosty. Přípravy na slavnosti byly složité a finančně náročné. Celkové náklady slavností byly přibližně 750 tisíc korun. Město Jičín přispělo částkou 400 tisíc korun. Program, kterým nás provázel kejklíř Vítek Procházka, byl opravdu velice pestrý. Mohli jsme vidět šerm, dětský sbor Zámecké myšky, ukázku dobového společenského chování, nebo si poslechnout středověkou skupinu Canora. Ve dvě hodiny odpoledne byla vévodovi a veřejnosti představena nová zámecká zahrada za účasti celého dvorního ateliéru architektů. Oficiální otevření zámecké zahrady proběhne při První zahradní slavnosti, která se uskuteční 10. června v 17 hodin.

Redaktor: Štěpánka Kolačná, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme