Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Valdštejnské slavnosti

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
31. 05. 2010
V pátek 28. května začal další ročník oslav spojených s dobou Albrechta z Valdštejna. Oslavy probíhaly tři dny, program byl bohatý a kromě mnoha vzácných hostů navštívil Jičín i sám Albrecht z Valdštejna.  

V pátek navštívil Albrecht z Valdštejna základní a mateřské školy. Hlavní program byl v sobotu nepřetržitě od 9 do 18 hodin a to na Valdštejnově náměstí. V deset hodin proběhlo slavnostní přivítání Albrechta z Valdštejna purkmistrem Jičína Richardem Konířem, městskou radou a hosty. Přípravy na slavnosti byly složité a finančně náročné. Celkové náklady slavností byly přibližně 750 tisíc korun. Město Jičín přispělo částkou 400 tisíc korun. Program, kterým nás provázel kejklíř Vítek Procházka, byl opravdu velice pestrý. Mohli jsme vidět šerm, dětský sbor Zámecké myšky, ukázku dobového společenského chování, nebo si poslechnout středověkou skupinu Canora. Ve dvě hodiny odpoledne byla vévodovi a veřejnosti představena nová zámecká zahrada za účasti celého dvorního ateliéru architektů. Oficiální otevření zámecké zahrady proběhne při První zahradní slavnosti, která se uskuteční 10. června v 17 hodin.

Redaktor: Štěpánka Kolačná, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme