Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (806 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (386 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2284
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Slavnostní odhalení pamětní desky

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
27. 05. 2010
Slavnostní odhalení pamětní desky se uskutečnilo v Hořicích ve středu 26. května. Deska byla odhalena profesorovi Aloisi Jilemnickému. Akce přilákala velký počet hořických občanů, nechyběli ani bývalí žáci pana profesora. Při zahájení předal starosta města Ivan Doležal kytici dceři pana Jilemnického Ellen.   

Poté se ujal slova a mluvil o jeho práci, ale hlavně připomněl fakt, že pan profesor zanechal své poselství pro ostatní lidi ve svých literárních dílech. Mezi významnými hosty byl místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Jiří Liška. Místostarosta Hořic Jaroslav Vácha přednesl dopis, který napsala místostarostka Hana Richtermocová, jež se nemohla z pracovních důvodů dostavit. V dopise byly popsány vzpomínky paní Richtermocové na pana profesora. Ředitel Střední průmyslové školy kamenické a sochařské Josef Moravec například vyprávěl příběh, kdy na výstavě v italském městě Carrara k němu přišel italský kamenosochař a měl v ruce knížku od pana Aloise Jilemnického Kámen jako událost. Až takhle daleko se výtisk od pana profesora dostal. Samotné odhalení desky provedl starosta Ivan Doležal, místostarosta Jaroslav Vácha a syn pana Jilemnického Ivan. Deska vznikla podle návrhu dcery Ellen. Alois Jilemnický se narodil 28. května 1910 v Hořicích. V těchto dnech si tedy připomeneme sté výročí jeho narození. Pan profesor byl výtečný učitel, na kterého stále vzpomínají jeho žáci. Byl velice pečlivý, zajímal se o historii, a je tudíž pochopitelné, že byl také kronikářem. Napsal spoustu knížek, jmenujme alespoň Kraj slavný kamenem, Podhorští tkalci, či Vábení domova. V podvečer se na Městském úřadě konal vzpomínkový večer s názvem Díky, pane profesore. Konal se u příležitosti výročí pana Jilemnického a byl doplněn výstavou.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme