Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Slavnostní odhalení desky Jaroslavu Liškovi

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
10. 05. 2010
V den 65. výročí vítěztví nad fašismem, tedy v sobotu 8. května, byla v Horní Nové Vsi slavnostně odhalena deska, která je věnována plukovníku Jaroslavu Liškovi. Všechny, kteří přišli vzpomenout na Jaroslava Lišku, přivítal vedoucí Městského kulturního střediska Ladislav Stuchlík.

Na začátek slavnostního aktu zazpíval Bělohradský ženský sbor vedený sbormistrem Zdeňkem Prchalem. Přítomni byli i potomci Jaroslava Lišky, kteří odhalili pamětní desku. Na významného letce zavzpomínal také starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr, který se s ním několikrát setkal. Mezi čestnými hosty byli Jiří Liška - místopředseda Senátu Parlamentu ČR, Josef Táborský – 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, plukovník Václav Špaček – ředitel Krajského vojenského velitelství Hradec Králové, plukovník Vasil Chymčák – člen Ústředního výboru veteránů a účastníků války a plukovník Miloslav Neuberg – předseda odbočky Svazu letců ČR Hradec Králové. Jménem svým i svých bratrů poděkovala dcera Jaroslava Lišky všem, kteří přišli, a všem, co se na tomto slavnostním aktu podíleli. Jaroslav Liška byl letcem 311. československé bombardovací perutě RAF. Celý svůj život miloval svou rodnou zem a i když zemřel 15. září 2008 v Anglii, přál si být pohřben ve své vlasti, pro kterou bojoval a pro kterou riskoval svůj život. Jeho přání splnily jeho děti před samotným odhalením desky. Jaroslav Liška nyní odpočívá v rodinné hrobce ve Staré Pace.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme