Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Slavnostní odhalení desky Jaroslavu Liškovi

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
10. 05. 2010
V den 65. výročí vítěztví nad fašismem, tedy v sobotu 8. května, byla v Horní Nové Vsi slavnostně odhalena deska, která je věnována plukovníku Jaroslavu Liškovi. Všechny, kteří přišli vzpomenout na Jaroslava Lišku, přivítal vedoucí Městského kulturního střediska Ladislav Stuchlík.

Na začátek slavnostního aktu zazpíval Bělohradský ženský sbor vedený sbormistrem Zdeňkem Prchalem. Přítomni byli i potomci Jaroslava Lišky, kteří odhalili pamětní desku. Na významného letce zavzpomínal také starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr, který se s ním několikrát setkal. Mezi čestnými hosty byli Jiří Liška - místopředseda Senátu Parlamentu ČR, Josef Táborský – 1. náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, plukovník Václav Špaček – ředitel Krajského vojenského velitelství Hradec Králové, plukovník Vasil Chymčák – člen Ústředního výboru veteránů a účastníků války a plukovník Miloslav Neuberg – předseda odbočky Svazu letců ČR Hradec Králové. Jménem svým i svých bratrů poděkovala dcera Jaroslava Lišky všem, kteří přišli, a všem, co se na tomto slavnostním aktu podíleli. Jaroslav Liška byl letcem 311. československé bombardovací perutě RAF. Celý svůj život miloval svou rodnou zem a i když zemřel 15. září 2008 v Anglii, přál si být pohřben ve své vlasti, pro kterou bojoval a pro kterou riskoval svůj život. Jeho přání splnily jeho děti před samotným odhalením desky. Jaroslav Liška nyní odpočívá v rodinné hrobce ve Staré Pace.

 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme