Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Zahájení výstavy Markéty Škopkové

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
03. 05. 2010
Vernisáží, která se konala v pátek 30. dubna, byla zahájena výstava Markéty Škopkové v Památníku Karla Václava Raise. Vernisáž zahájil vedoucí Městského kulturního střediska Lázně Bělohrad Ladislav Stuchlík. Přítomným návštěvníkům představil autorku výstavy a přečetl úvodní slovo, které o Markétě Škopkové napsal doktor filozofie Vlastimil Havlík.

V textu byla popsána životní cesta autorky. O hudební zpestření se postaral flétnový soubor PIFFERAIOS. Po slavnostním úvodu byla výstava oficiálně otevřena pro návštěvníky. Markéta Škopková se zabývá volnou i užitkovou keramikou. V Pamatníku Karla Václava Raise jsou vystaveny plastiky, medaile, keramika a obrazy. Autorka pochází ze Dvora Králové nad Labem. Studovala Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Zkušenosti získávala například u profesora Václava Šeráka a Bohumila Dobiáše. V roce 2002 došlo v její rodině k tragické události. S následky, kterými jsou těžké popáleniny, Markéta Škopková dodnes statečně bojuje. Spousta životních peripetií se promítla i do jejích prací. Samostatné výstavy již měla v různých městech téměř po celých Čechách. Krásná výstava v Památníku Karla Václava Raise potrvá do 20. června 2010.

 

Redaktor, kamera a střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme