Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Brlenka elektrifikována

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
30. 03. 2010
Osadu Brlenka najdete nedaleko Litomyšle, mezi Gajerem a Čistou. Je stará 320 let, ale na první pohled to nepoznáte. Elektrifikace se dočkala až na konci podzimu roku 2009. Okamžiku, kdy si zdejší lidé mohli jen tak jednoduše rozsvítit, či zapnout do zásuvky běžné spotřebiče, předcházelo ovšem dlouhé a opakované vyjednávání.

Osadníci, kteří si zde v průběhu několika minulých desetiletí kupovali stavení a stavěli chatky k rekreaci, sem ani moc elektřinu zavádět nechtěli z obavy před přílišným hlukem. Jenže jak říká pan Mencák, v posledních letech si hodně lidí pořídilo mobilní elektrocentrály a jejich motory začaly hodně rušit. Takže se dá předpokládat, že teď zde bude paradoxně spíš větší klid.
Doporučujeme