Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1044 hl.)
 
1x za týden (522 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (526 hl.)
 
1x za měsíc (533 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (828 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3453
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA – Otevírání hradu s Kryštofem Harantem

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
29. 03. 2010
V neděli 28. března panoval na hradě Pecka již od rána čilý ruch. Své zboží tady vystavovali různí stánkaři. Důvodem takových příprav byl příjezd Kryštofa Haranta, aby zde opět po roce oficiálně otevřel hrad pro turisty. Lidmi vyhlížený hradní pán se objevil na cestě společně se svojí chotí a družinou.  

Kastelán přivítal Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic a omluvil nemocnou kastelánku. Panovník byl podrobně seznámen se změnami, které se na hradě udály. Návštěvníci byli z pána hradu opravdu nadšení a sešlo se jich skutečně hodně. Kryštof Harant posvětil svým dotykem klíč od hradu a společně s kastelánem odešli na tradiční první prohlídku hradu. Pro hradního pána a pro první návštěvníky hradu bylo připraveno i taneční vystoupení. Na celém hradě bylo nepřeberné množství stánků se suvenýry a s občerstvením. V útrobách hradu byly stánky nejvíce zaměřené na blížící se Velikonoce. Šermířské klání mohli návštěvníci zhlédnout společně s hradním pánem na nádvoří hradu. Vystoupila skupina historického šermu Sinister. Takové otevírání hradu se uskutečnilo již popáté, takže se z toho stává krásná tradice. Hrad Pecka má připraveny i další kulturní akce, zmiňme například dobývání hradu či Netopýří noc.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme