Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV – Noc s Andersenem

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
29. 03. 2010
V Novém Bydžově se v pátek 26. března konala tradiční Noc s Andersenem. V jeden den v roce se pořádá takováto akce, a to v rámci výročí narození Hanse Christiana Andersena, což je 2. dubna. Děti, které se tohoto setkání účastnily v Novém Bydžově, měly připravený zajímavý program.  

  V podvečerních hodinách se byly podívat v psím útulku a po návratu měly z výletu něco nakreslit. Následovala malá beseda s dětmi, kdy se jich pracovnice knihovny ptala na jejich nejoblíbenější pohádku a na nejoblíbenější večerníček. S velkým nadšením děti odpovídaly také na hádanky. Pracovnice knihovny připravily pro děti překvapení, kterým byl stůl plný všelijakých dobrot. A děti byly z překvapení opravdu nadšené. Noc s Andersenem vymysleli pracovníci knihovny v Uherském Hradišti před deseti lety. Jelikož se akce setkala s úspěchem, postupně se v následujících letech přidávala další města. Nyní se Noc s Andersenem pořádá nejen v knihovnách, ale i v domovech dětí a mládeže, v nemocnicích, v družinách a v nízkoprahových centrech. V dnešní době se akce rozšířila i za hranice našeho státu. Po večeři děti vyráběly velikonoční dekoraci, ovečku z popcornu, aby se mohly rodičům pochlubit a obdarovat je. Při výrobě ovečky četly knihovnice dětem z knihy od Ivony Březinové Lentilka pro dědu Edu. Program byl vymyšlen dlouho do noci, ale naplánován byl i spánek. Akce končila kolem osmé hodiny ráno. Děti dostaly na památku pamětní list. 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme