Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Tomáš Garrigue Masaryk - beseda

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
21. 03. 2010
Zajímavá beseda se konala v pátek 19. března na Městském úřadě v Hořicích. Byla věnovaná prvnímu československému prezidentovi Tomáši Garrigu Masarykovi. Besedy se zúčastnili vzácní hosté, kterými byli místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Liška, poslanec Evropského parlamentu Hynek Fajmon a vydavatel Petr Kopecký, který vydává knížky o T.G. Masarykovi a vydal také CD Čapkovy Hovory s T.G. Masarykem.  

V úvodu promluvil starosta Hořic Ivan Doležal, který přivítal hosty. Ti měli za úkol seznámit návštěvníky s Masarykovou veřejnou a politickou činností a s jeho názory. První vystoupil místopředseda Senátu Jiří Liška. Důvodem uskutečnění takové besedy bylo 160. výročí narození prezidenta Masaryka. Při besedě se samozřejmě vzpomínalo také na osobní návštěvu Tomáše Garrigua Masaryka v Hořicích, která se uskutečnila 10. července 1926. Jedinou pamětnicí, která se besedy zúčastnila a která viděla Masaryka v Praze na projížďce, byla Blažena Zatloukalová. Po panu Liškovi promluvil vydavatel Petr Kopecký, který návštěvníkům přiblížil dětství a dospívání prvního československého prezidenta. Poslanec Evropského parlamentu Hynek Fajmon mluvil především o tom, co nám Masaryk zanechal, co prosazoval a o jeho vlivu na občany. Starosta Ivan Doležal připoměl návštěvu Tomáše Garrigua Masaryka v Hořicích, zejména pak některé důležité momenty. Například Masarykovu návštěvu sochařské školy a poklepání na základní kámen Věže samostatnosti. V sále byla vystavena kronika Hořic, kde tehdejší kronikář věnoval Masarykově návštěvě 44 stran. K této příležitosti byl také vyroben kalamář, kterým se Tomáš Garrigue Masaryk do kroniky podepsal. Promítnut byl krátký film z Masarykovy návštěvy v Hořicích. V závěru proběhla ještě beseda s přítomnými návštěvníky. Touto akcí se důstojně uctila památka Tomáše Garrigua Masaryka a připomněl se jeho odkaz.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme