Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ŽELEZNÝ BROD – Masopustní průvod

Liberecký kraj
Autor příspěvku: Město Železný Brod - http://www.zeleznybrod.cz
17. 02. 2010
Tradiční masopustní průvod proběhl v úterý 16. února v Železném Brodě. Masky se začaly shlukovat před Domem dětí a mládeže Mozaika. Masopustní průvod organizuje Město Železný Brod ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou. 

K vidění bylo nepřeberné množství různých masek, z nichž některé musely dát svým majitelům při výrobě opravdu hodně práce. Masopustního průvodu se mohl zúčastnit kdokoliv, a tak byly v průvodu zastoupeny všechny věkové kategorie. Během průvodu hrála hudba středověku, skupina Grál z Pardubic, která využívá repliky středověkých nástrojů tzv. šalmaje, cistry, středověké dudy apod. Průvod při průchodu městem budil opravdu zaslouženou pozornost. Masopustní veselí pokračovalo na Malém náměstí, kde byly připraveny stánky s tradičním občerstvením a s drobnými upomínkovými předměty. Všichni účastníci masopustu měli velmi veselou náladu, podpořenou skvělou hudbou a výbornými tanečnicemi. Krásné tradice se mají zachovávat, takže se příští rok určitě budeme moci těšit na další masopustní veselí.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme