Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (709 hl.)
 
1x za týden (285 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (318 hl.)
 
1x za měsíc (304 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (324 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1940
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA – Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
13. 02. 2010
Zajímavý závod proběhl v sobotu 13. února na Pecce. Koupaliště a kemp Pecka zde uspořádal Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích. Celý závod probíhal v areálu koupaliště. Úvodní prezence všech účastníků proběhla v tamní restauraci, kde byly připraveny zabijačkové hody.

Před závodem se v prostoru cíle uskutečnilo hromadné fotografování a byl pronesen slavnostní slib závodníků. Závodníci byli na start vybaveni skutečně stylově, vedle historických lyží nechybělo ani dobové ošacení. V chladném počasí bylo nutností se na start dobře rozehřát. Závodilo se celkem ve třech disciplínách: děti, ženy a muži. Účastníci byli na start pouštěni ve 30ti vteřinových  intervalech. Na závodníky čekaly sjezdy, překážky na trati a povinná občerstvovací zastávka. Ta měla u dětí podobu žvýkacího bonbonu. Mistrovství Pecky v běhu na historických lyžích má již také svojí tradici, která láká diváky i závodníky. Posledního ročníku se zúčastnilo 35 lyžařů, pak byl závod kvůli nedostatku sněhu na tři roky přerušen. Po vyhodnocení výsledků se přistoupilo k vyhlašování vítězů. Ceny, kterými byly permanentky na koupaliště a drobné dárky, předával pořadatel Jaroslav Hudec. V dětské kategorii se na třetím místě umístila Viktorka Jirková, která závodila i se zlomenou rukou. Druhý skončil Tomáš Hank a první místo obsadila Sára Jirková. V kategorii ženy byla jedinou závodnicí, a tudíž i vítězkou, Lenka Hanková. V mužské kategorii se na třetím místě umístil Tomáš Kopecký, druhý skončil Marek Hudec a první místo získal Zdeněk Burkert. Závod se skutečně vydařil, závodníkům nechyběla dobrá nálada a pravé sportovní nadšení.

 


Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme