Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Výstava serigrafií Juraje Jakubiska

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 01. 2010
Kulturní událostí měsíce ledna se v Litomyšli stala zcela jistě výstava serigrafií  Juraje Jakubiska. Vernisáž prací tohoto filmového režiséra zahájil v pátek 22. ledna v Domě u Rytířů doktor Miloš Machurek, uznávaný odborník v oblasti sítotisku.


Překvapením vernisáže se stala premiéra skladby Píseň o Bathory. Jako svérázný dar Juraji Jakubiskovi ji složil a osobně zahrál kytarový virtuóz Štěpán Rak.
Juraj Jakubisko je znám především jako úspěšný filmový režisér. Z jeho rozsáhlé tvorby připomeňme například filmy Tisícročná včela nebo Sedím na konári a je mi dobre, pohádku Perinbaba, drama Nejasná zpráva o konci světa a zatím poslední film Báthory. Za svá díla obdržel režisér mnohá ocenění. Málokdo o mistrovi ví, že je výborný grafik, a ještě méně se ví o jeho ilustrovaných denících. Na rautu po vernisáži jsme ho požádali, aby nám dal nahlédnout do aktuálního diáře s číslem 13. Poslední stránka už byla nadepsaná Litomyšl.
Doporučujeme