Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (717 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1969
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Taneční ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
21. 12. 2009
Středisko kulturních služeb ve Svitavách letos organizovalo již 13. ročník kurzů tance a společenské výchovy. Do roku 2007 se mladé páry učily tančit v Bílém domě, vloni se kurzy přestěhovaly do sálu v Centru Fabrika. Zdejší sál je sice o něco menší než ten v Bílém domě, ale požadavkům kurzů vyhovuje výborně. Tyto záběry jsme pořídili na závěrečném věnečku, který proběhl 29. listopadu.

Taneční kurzy probíhají od září do konce listopadu, obsahují 13 lekcí po 3 hodinách a zahrnují tématické večery v kostýmech, dvě prodloužené a také věneček s živým hudebním doprovodem. Začínající tanečníky mají pod palcem lektoři z tanečního klubu Style Svitavy. Studenty zde učí základy klasických, latinsko-amerických a diskotékových tanců a seznámí je také se základy chování ve společnosti. Do kurzů se mohou přihlásit zájemci, kteří již oslavili alespoň 16. narozeniny.

V roce 1997, když Středisko kulturních služeb začalo tyto kurzy pořádat, byl o jejich navštěvování takový zájem, že probíhaly dokonce dvakrát ročně. To už je nyní minulostí, ale jistá tradice pořád existuje, každoroční průměrná účast se pohybuje okolo 40 až 50 párů, letos jich bylo 43. Zatímco před koncem milénia v poměru dívky – chlapci jasně vedlo něžné pohlaví, dnes je tomu naopak a dívky tak mají z čeho vybírat.

Doporučujeme