Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (808 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (388 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2288
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Slavnostní představení knihy: Litomyšl 1259-2009 město kultury a vzdělávání

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
07. 12. 2009
První adventní neděli se sešli v kongresovém sále státního zámku v Litomyšli milovníci tohoto města a zájemci o jeho historii. V neděli 29. listopadu se zde odehrálo slavnostní představení knihy Litomyšl 1259-2009 město kultury a vzdělávání, jejímž autorem je litomyšlský historik a dřívější ředitel Státního okresního archivu se sídlem v Litomyšli - doktor Milan Skřivánek.  

Knihu vydává Litomyšl k svému letošnímu 750. výročí povýšení na město. Na pódiu proto s autorem zasedl například starosta města Michal Kortyš a spoluautoři, grafik a ředitel Smetanovy výtvarné Litomyšle Jiří Lamel a autor fotografií Pavel Vopálka. Doktor Skřivánek napsal monografii o dějinách Litomyšle od nejstarších dob až po současnost. Kniha reprodukuje a bere na zřetel i zcela nové poznatky a obstojí po odborné stránce i po stránce čtivosti. Je koncipována ve dvou pásmech. V hlavním pásmu probíhá souvislé historické líčení, v druhém pásmu je velmi bohatá obrazová dokumentace.  
Doporučujeme