Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – 40 let skupiny Wostruha

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
06. 12. 2009
17. listopadu proběhl v Zálabí ve Dvoře Králové koncert u příležitosti výročí založení kapely Wostruha, která slaví 40 let od svého vzniku. Datum výročního koncertu byl záměr, protože když Wostruha slavila 20 let, tak to bylo na den přesně na Sametovou revoluci.

Ze členů, kteří v roce 1969 založili kapelu, je dnes ve skupině pouze Petr Hofman, jenž hraje na benjo. V roce 1973 vyhrála kapela krajskou Portu. Repertoár skupiny je převzatý z fondu americké country hudby s českými texty královédvorského rodáka Mirka Skunka Jaroše. Když v 80. letech emigroval, nahradil ho Jaroslav Kratěna. Za 40 let svého působení Wostruha odehrála stovky koncertů na country festivalech a různých kulturních akcích a v kapele se vystřídaly dvě desítky muzikantů, z nichž někteří už bohužel nejsou mezi námi. Na koncertě v Zálabí 17. listopadu vystoupila jako host kapela Poutníci a St. Johny. Fanoušci kapely Wostruha se mohou těšit na tradiční vánoční koncert, který bude 23. prosince ve Dvoře Králové.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Jiří Erlebach, František Tůma, Jaroslav Prádler, střih Luděk Vondrouš


Doporučujeme