Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – 40 let skupiny Wostruha

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
06. 12. 2009
17. listopadu proběhl v Zálabí ve Dvoře Králové koncert u příležitosti výročí založení kapely Wostruha, která slaví 40 let od svého vzniku. Datum výročního koncertu byl záměr, protože když Wostruha slavila 20 let, tak to bylo na den přesně na Sametovou revoluci.

Ze členů, kteří v roce 1969 založili kapelu, je dnes ve skupině pouze Petr Hofman, jenž hraje na benjo. V roce 1973 vyhrála kapela krajskou Portu. Repertoár skupiny je převzatý z fondu americké country hudby s českými texty královédvorského rodáka Mirka Skunka Jaroše. Když v 80. letech emigroval, nahradil ho Jaroslav Kratěna. Za 40 let svého působení Wostruha odehrála stovky koncertů na country festivalech a různých kulturních akcích a v kapele se vystřídaly dvě desítky muzikantů, z nichž někteří už bohužel nejsou mezi námi. Na koncertě v Zálabí 17. listopadu vystoupila jako host kapela Poutníci a St. Johny. Fanoušci kapely Wostruha se mohou těšit na tradiční vánoční koncert, který bude 23. prosince ve Dvoře Králové.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Jiří Erlebach, František Tůma, Jaroslav Prádler, střih Luděk Vondrouš


Doporučujeme