Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE - Podzimní ples

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
03. 12. 2009
Podzimním plesem zahájila taneční skupina La Stirgo ve spolupráci s Městem Úpice letošní plesovou sezónu. Nápaditě vyzdobený Městský sál v Úpici přivítal v sobotu 28. listopadu tancechtivé návštěvníky.

Mladí tanečníci ze skupiny La Stirgo tady nejsou neznámí. Mimo jiné už dvakrát pořádali v Úpici Jarní ples a často můžeme jejich taneční umění vidět na nejrůznějších akcích v Úpici i v okolí. Jsou to totiž členové tanečního kroužku při Gymnáziu a Střední odborné škole Úpice, kteří pod vedením pana učitele Jana Šindýlka vystupují pod novým názvem La Stirgo. Podzimní ples se samozřejmě nemohl obejít bez mnohých a různorodých předtančení. Při nich členové taneční skupiny La Stirgo předvedli své umění. Vystoupily zde nejen zkušenější páry, ale i úplní nováčci, kteří trénují teprve několik měsíců. Ty jsme mohli vidět například v úvodním skupinovém vystoupení, ve kterém 10 párů zatančilo blues. K vidění byly i další standardní tance: tango s netradičními prvky argentinské varianty tohoto tance, dále quickstep a waltz. Pochopitelně nechyběly ani tance latinsko – americké, které byly zastoupeny čačou, tu zatančili ti nejmladší, dále temperamentní brazilskou sambou, jivem a také kubánským tancem mambo bolero. Půlnočním překvapením bylo působivé předvedení irských tanců, kde se na parketě najednou prezentovalo a publikum svým uměním roztleskalo 8 párů. Tuto novou a poměrně náročnou choreografii nacvičovali tanečníci nejen při svých pravidelných trénincích v letošním školním roce, ale také na letních soustředěních v Peřimově. O dobrou náladu účastníků plesu se kromě samotných organizátorů zasloužila i v Úpici už dobře známá a osvědčená hudební skupina Relax z Police nad Metují. Ta nezklamala očekávání a předvedla tradičně skvělý výkon. 
Plesová sezóna v Úpici byla zahájena. Přejme skupině La Stirgo, ať je neopouští elán a nadšení pro tanec, ale také píle a vytrvalost, a můžeme se spolu s nimi těšit na jejich další vystoupení či ples.

Redaktor: Veronika Zapadlová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme