Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Říjnová tisková konference města Svitav

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
02. 12. 2009
Před koncem října uspořádala mluvčí Městského úřadu ve Svitavách tiskovou konferenci. O novinkách ve městě novináře tradičně informovali vedoucí příslušných odborů a ředitelé organizací, které s městem spolupracují. Vedoucí odboru dopravy představil opatření, kterými město zareaguje na změnu zákona o pozemních komunikacích.

Změna zákona převádí údržbu všech chodníků a komunikací na město, přičemž délka chodníků ve Svitavách je zhruba 70 km a délka silnic asi 74 km. Následně odbor dopravy a technické služby připravili toto řešení. Na ulicích se dvěma chodníky se bude udržovat pouze jeden, v obytných zónách se bude udržovat pouze vozovka a zbylé komunikace byly nařízením rady města označeny jako neudržované, mimo jiné proto, že některé z nich nelze strojně udržovat vzhledem k jejich stavu nebo kvůli překážkám jako např. značky či zeleň.

Další zpráva se týkala úspěšně podaných projektů, díky nimž budou svitavské školy čerpat dotace z Evropské unie v celkové výši přes 20 milionů korun. Jedná se o projekt Žáci žákům ZŠ Náměstí Míru, Projektové vyučování na ZŠ Sokolovská, Bezbariérové zázemí pro děti a mládež při ZŠ Riegrova, Výchova ke zdraví na ZŠ Felberova a Partnerství bez předsudků na ZŠ Lačnov. Prvním třem jsme se již v našem vysílání věnovali, proto se zaměříme na zbylé dva projekty.

Základní škola Sokolovská společně s Mateřskou školou Pražská o prázdninách sdružily finanční prostředky z investičních fondů a sponzorských darů a v areálů mateřské školy nechali postavit dětské hřiště za 150 tisíc korun.

Obyvatele Lačnova jistě potěší, že se chystá i vylepšení dětského hřiště u Mateřské školy na ulici Zadní. Náklady na akci činí 330 tisíc korun, kromě města je bude hradit Pardubický kraj, který zaplatí 217 tisíc Kč. V závěru konference se jeden z novinářů zeptal, v jaké fázi je realizace přestavby bývalého hotelu Slavia na svitavském náměstí. Podle starosty Svitav nyní inženýr Junek zpracovává projekt a hotel by zde opravdu měl vyrůst, i když není úplně jasné, kdy to bude.

Doporučujeme