Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Stavební práce na stadionu jsou z poloviny hotové

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
02. 12. 2009
Od dubna letošního roku probíhá na svitavském Stadionu míru revitalizace areálu. V současnosti jde o největší investiční akci města za téměř 100 milionů korun. Podle manažera projektu, Jiřího Škrabala je v hotova téměř polovina plánovaných prací.

Už zdálky je vidět betonový skelet nové tribuny se sociálním zázemím, která je připravena tak, aby se přes zimu dalo pracovat na instalacích v interiéru. Téměř dokončené jsou inženýrské sítě, tedy rozvody elektřiny, plynu, vody a také komunikační linky.

Většina starých stromů, které dříve tvořily přírodní bariéru mezi stadionem a obytnou zónou je nyní již pokácená a na jejich místě pomalu rostou obrysy obslužných komunikací a in-linového okruhu, který obepne nový prostor přilehlého parčíku.

Centrální fotbalový trávník už je hotový včetně výsevu. Pod povrchem je nově instalován rozvod automatického zavlažování. Původní škvárový atletický ovál a přilehlé sektory dostaly nový podklad s asfaltovým kobercem. Zbývá už jen položit tartanovou vrstvu.

Harmonogram celé akce je rozpracován na období pouhého jednoho roku, což má i svou stinnou stránku. Kvůli výkopům zmizely části vnitřních plotů a průchod areálem je znemožněn více staveništi, na kterých se pracuje současně. To má mimo jiné dopad na ledovou plochu, k níž se nyní nelze jednoduše a bezpečně dostat, takže bude tuto sezónu mimo provoz. Oficiální tisková zpráva města k tématu cituje slova předsedy TJ Svitavy Josefa Marka. Podle ní by komplikovaný provoz ledové plochy posunul dokončení stadionu až na jaro 2011. Více náklady by mohly dosáhnout milionu korun. Přestože se tedy původně počítalo se zimním provozem, zmíněné důvody nakonec rozhodly o tom, že se zde během nadcházející zimy bruslit ani hrát hokej nebude. Podle vedení města všechny sportovní oddíly, které stadion využívají mohou po dobu jeho uzavření využít část svých dotací na cestovné a pronájem sportovišť v okolních městech a tak alespoň základním způsobem zajistit svou činnost.

Dokončení projektu revitalizace svitavského Stadionu míru je naplánováno na podzim roku 2010.

Doporučujeme