Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Vánoce v ševcovně a Valdštejnské adventní trhy

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
30. 11. 2009
Kvůli opravám kamenného schodiště ve Valdické bráně byly „Vánoce na bráně“ přesunuty do Rumcajsovy ševcovny. O víkendu 28. a 29. listopadu sem mohli lidé přijít nasát vánoční atmosféru. Před ševcovnou vítal návštěvníky potulný harmonikář Hudec.

Uvnitř Rumcajsovy ševcovny byla možnost odlít si olovo, zakoupit si drobné vlněné výrobky a děti si v Dětské dílně vyráběly vánoční předměty. Návštěvníci ochutnali loupežnický hubník a dozvěděli se, jak se správně připravuje. Zahradnická škola z Kopidlna nabízela v ševcovně k prodeji krásné adventní věnce a svícny. Žižkovo náměstí v sobotu 28. listopadu ožilo tradičními adventními trhy. Lidé zde našli řemeslné výrobky, vánoční ozdoby a dobovou kuchyni. Pro zpestření a pobavení vystoupil také kejklíř. Ten, kdo přinesl ručně vyrobenou vánoční ozdobu a přikrášlil stromek pro Albrechta z Valdštejna, byl odměněn dukátem od samotného vévody. Betlém – věžnická vánoční hra se kvůli již zmiňované opravě schodiště konala v ulici Pod Koštofránkem, hned naproti ševcovně. I tak se hra návštěvníkům velice líbila.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová 

Doporučujeme