Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Zpátky ni krok!

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
12. 11. 2009
U příležitosti výročí Sametové revoluce byl připraven projekt s názvem „Zpátky ni krok!“ Ve středu 11. listopadu se tak žáci jičínských škol vrátili zpět v čase. V několika třídách mohli studenti zažít, jak probíhalo vyučování v socialismu.

Projekt proběhl na všech základních školách, gymnáziu a střední průmyslové škole. Na jeho programu se podíleli především Eva Bílková, Jaromír Gottlieb, Petr Hamáček a Taťána Provazníková. Projekt „Zpátky ni krok!“ je založen na vzpomínkách. Badatelské listy, které žáci vyplňovali se svými rodiči a prarodiči, budou uchovány pro příští generace. Jičínské muzeum při příležitosti výročí Sametové revoluce připravilo unikátní výstavu. Ve 12 hodin na Valdštejnově náměstí předvedla každá škola krátké vystoupení vypovídající o normalizaci. Lidé si připomněli například slib pionýrů, spartakiádu nebo socialistickou diskotéku. Cílem projektu bylo také to, aby žáci doma zjistili, jak se žilo v 70. a 80. letech 20. století. Na arkádovém nádvoří zámku následovala vernisáž výstavy, na které žáci představili výsledky své práce. Na vernisáži promluvil také pamětník Oto Cetl. Projekt je rozdělen do několika dní a jeho součástí jsou projekce, výstavy a další akce. Program připravily jičínské základní školy, Lepařovo gymnázium, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, občanské sdružení Paměť a svědomí, Kulturní zařízení Města Jičína, Státní okresní archiv Jičín, Regionální muzeum a galerie v Jičíně a Město Jičín.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme