Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Říjnové zasedání zastupitelstva

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
10. 11. 2009
21. října se konalo další z pravidelných jednání zastupitelstva města Svitavy. Zástupci svitavských občanů na zasedání obdrželi ročenku týkající se školství ve městě za školní rok 2008/ 2009. V ní se například dozvíme že 6 svitavských základních škol mělo dohromady 1638 žáků, přičemž necelá třetina, 492 žáků navštěvovala ZŠ Felberova.

V souvislosti se změnami zákonů v rámci tzv. Janotova balíčku zastupitelé schválili změnu obecně závazné vyhlášky o stanovení koeficientů pro výpočet daně z nemovitosti. Nový zákon totiž daň z nemovitosti zdvojnásobuje a vzhledem k tomu, že svitavští zastupitelé schválili dvojnásobné navýšení daně už vloni, museli by občané Svitav od 1. ledna 2010 platit čtyřikrát vyšší daň než v roce 2008.

Nejdůležitější zprávou říjnového zasedání byla informace o 3 projektech připravovaných k realizaci. V rámci operačního programu životního prostředí se chystají dvě akce vedoucí k úspoře energetické náročnosti městských budov. Jedná se o zateplení městského úřadu kde se konají zasedání zastupitelstva a zateplení a rekonstrukci 6.ZŠ na ulici Felberova ve Svitavách. U obou akcí je výrazná finanční spoluúčast města. V případě úřadu jsou to 4 miliony 65 tisíc z více než 8 a půl milionu korun a v případě základní školy 22 milionů 500 tisíc z celkových 38 milionů korun.

Třetí akcí, kterou město chystá je přestavba části domova na rozcestí na domov pro seniory s kapacitou 40 lůžek. Zde je projektová cena 13. milionů 112 tisíc korun za stavební práce a půl druhého milionu za vybavení. Realizace všech tří zmíněných projektů byla zastupitelstvem schválena a za příznivých podmínek by se mohlo začít stavět v roce 2010.

Doporučujeme