Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Dvě svitavské školy získaly titul Ekoškola

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
10. 11. 2009
Základní škola Sokolovská a malotřídka v Lačnově se od letošního roku mohou chlubit titulem Ekoškola. Obě školy do stejnojmenného projektu vstoupily kvůli podpoře ekologické výchovy. Než titul získaly, musely v obou zařízeních vzniknout Ekotýmy, které připravili tzv. Ekokodex, soubor pravidel, která by měli všichni ve škole dodržovat, aby co nejvíce šetřili přírodu. Na ZŠ Sokolovská v rámci projektu navíc rekonstruovali chodby.

Jak nám potvrdili oba koordinátoři, získání titulu Ekoškola je především zásluha žáků, koordinátoři jim pouze radí a usměrňují jejich činnost. Nicméně, stejně jako jsou mezi žáky na obou školách nadšení ochránci přírody, najdou se i tací, kteří podobné aktivity považují za zbytečné.

Ekoškola je mezinárodní projekt s účastí 110 zemí a například ve Velké Británii jsou do něj zapojeny dokonce 4 z 5 školských zařízení. Oproti tomu v České republice tvoří Ekoškoly pouze malé procento z celkového počtu, asi 120 škol.

Analýza školy, příprava Ekokodexu a realizace úsporných opatření v praxi trvala celý školní rok, teprve potom mohla škola zažádat o udělení titulu. To má v Čechách na starosti sdružení Tereza sídlící v Praze, které po zaslání zpracované analýzy nechalo obě školy prověřit svými auditory. Titul Ekoškola má navíc pouze omezenou platnost.

Doporučujeme