Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (753 hl.)
 
1x za týden (307 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (347 hl.)
 
1x za měsíc (330 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (355 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2092
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Dvě svitavské školy získaly titul Ekoškola

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
10. 11. 2009
Základní škola Sokolovská a malotřídka v Lačnově se od letošního roku mohou chlubit titulem Ekoškola. Obě školy do stejnojmenného projektu vstoupily kvůli podpoře ekologické výchovy. Než titul získaly, musely v obou zařízeních vzniknout Ekotýmy, které připravili tzv. Ekokodex, soubor pravidel, která by měli všichni ve škole dodržovat, aby co nejvíce šetřili přírodu. Na ZŠ Sokolovská v rámci projektu navíc rekonstruovali chodby.

Jak nám potvrdili oba koordinátoři, získání titulu Ekoškola je především zásluha žáků, koordinátoři jim pouze radí a usměrňují jejich činnost. Nicméně, stejně jako jsou mezi žáky na obou školách nadšení ochránci přírody, najdou se i tací, kteří podobné aktivity považují za zbytečné.

Ekoškola je mezinárodní projekt s účastí 110 zemí a například ve Velké Británii jsou do něj zapojeny dokonce 4 z 5 školských zařízení. Oproti tomu v České republice tvoří Ekoškoly pouze malé procento z celkového počtu, asi 120 škol.

Analýza školy, příprava Ekokodexu a realizace úsporných opatření v praxi trvala celý školní rok, teprve potom mohla škola zažádat o udělení titulu. To má v Čechách na starosti sdružení Tereza sídlící v Praze, které po zaslání zpracované analýzy nechalo obě školy prověřit svými auditory. Titul Ekoškola má navíc pouze omezenou platnost.

Doporučujeme