Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Lékařská konference věnovaná kvalitě a bezpečnosti

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
29. 10. 2009
Svitavská nemocnice vždy na podzim už pravidelně pořádá konference pro odbornou veřejnost, tedy především pro lékaře a zdravotní sestry. Letošní konference proběhla 22. října v centru Fabrika pod názvem Akreditace, kvalita a bezpečí při poskytování péče.

Záštitu převzal hejtman Radko Martínek a starosta Svitav Jiří Brýdl a mezi přednášejícími byla například Stanislava Pánová z Ministerstva zdravotnictví, nebo František Vlček ze Spojené akreditační komise.

Náměstek svitavské nemocnice pro léčebně preventivní péči na konferenci hovořil o prevenci nozokomiálních nákaz, tedy infekcí, které u pacientů vzniknou v průběhu hospitalizace. Z dostupných studií vyplývá, že nejčastějším zdrojem těchto nákaz mohou být ruce zdravotníků.

Akreditace nemocnic je hlavním opatřením k zajištění bezpečí pacienta a k redukci možných chyb ze strany personálu, jako je například záměna léků. Podle doktora Vlčka si pacienti akreditace všímají a v takových zařízeních očekávají i vyšší úroveň péče. Svitavská nemocnice obdržela akreditační certifikát v roce 2007 a stala se první takovou nemocnicí v Pardubickém kraji. Ovšem už dva roky předtím zde začali sledovat a analyzovat tzv. mimořádné nebo také nežádoucí události. Patří do nich například časté pády pacientů.

Doporučujeme