Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV - Galerie u sv. Jakuba

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
19. 10. 2009
V sobotu 17. října byla v Galerii u sv. Jakuba v Novém Bydžově – Metličanech zahájena výstava obrazů. Svá díla zde prezentují studenti Akademie výtvarných umění v Praze - malířské školy Michaela Rittsteina. Výstava se koná v prostorách nyní již odsvěceného kostela sv. Jakuba. 

S nápadem využít prostory deset let nepoužívaného kostela právě pro galerii přišel Jan Beneš. V Galerii u sv. Jakuba bývají do roka zpravidla čtyři výstavy a osm koncertů. Končí se adventem, a to především kvůli chladnému počasí. Návštěvníci zde již mohli vidět například obrazy trutnovského malíře Miloslava Lhotského, abstraktní kompozice Jiřího Trnky nebo zhlédnout plátna litomyšlského malíře Bohdana Kopeckého. Akce, které se zde budou konat, jsou naplánovány na dva roky dopředu. Úvodní slovo při zahájení vernisáže patřilo právě Janu Benešovi a Aleně Šafrové. V současné době zde vystavuje svá díla 17 studentů. O zpříjemnění atmosféry se postarala hudební skupina SaxTet. Výstava potrvá do 31. března 2010 a otevřeno je každou sobotu od 13:00 do 17:00 hodin.
Redaktor: Eva Pudlowská, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme