Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (806 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (386 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2284
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Zářijové zasedání městského zastupitelstva

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
14. 10. 2009
Ve středu 23. září proběhlo v budově městského úřadu ve Svitavách pravidelné zasedání městského zastupitelstva. Hned v úvodu se starosta Brýdl města zmínil o finančních problémech kraje, které povedou mimo jiné k převodu domů dětí a mládeže na města.

Bod dvě na pořadu zastupitelstva se týkal hospodaření města během první poloviny roku 2009. Podle svitavského starosty je zde doposud pozitivní vývoj, daří se přeplňovat kapitálové příjmy a navíc se zatím výrazně neprojevilo snížení daňových výnosů.

V souvislosti s návrhem na změnu rozpočtu pro rok 2009 starosta Svitav také dementoval informaci, kterou před časem zveřejnil Svitavský deník. Ta se týkala údajného nedostatku financí v městské pokladně.

Třetím bodem byla souhrnná zpráva o sociální problematice ve městě a ročenky svitavských neziskových organizací působících v této oblasti. V souvislosti s aktuální podobou navrhovaného státního rozpočtu vyzval starosta Brýdl ředitele těchto subjektů aby se připravili na výrazný úbytek státních dotací.

V rámci majetkoprávních úkonů zastupitelé schválili jednoduché pozemkové úpravy, které by měly zajistit nezbytnou protipovodňovou ochranu v blízkosti dolního rybníka. Dále byl také schválen, již dříve projednávaný záměr prodeje domů náměstí Míru 90, náměstí míru 92 a Vojanova 2, mimo jiné s tou podmínkou, že předkupní právo bude mít město Svitavy.

Mezi závěrečnými operativními zprávami se znovu objevila problematika větrných elektráren. K jejich výstavbě v katastru obce Kamenná Horka se staví negativně také občanské sdružení Lavita, které se na město obrátilo s prosbou neumožnit výstavbu větrného parku v blízkosti Svitav. Zpráva z odboru výstavby by však měla všechny interesované, alespoň prozatím uklidnit. V současnosti totiž nebyl zahájen ani schvalovací proces změny územního plánu Kamenné Horky a bez něj není možné zahajovat jakákoliv správní řízení o umístění stavby či vydat stavební povolení. Záznam ze záříjového zastupitelstva sledujte dnes od 20 hodin na programu CMS TV Svitavy.

Doporučujeme