Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Zářijové zasedání městského zastupitelstva

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
14. 10. 2009
Ve středu 23. září proběhlo v budově městského úřadu ve Svitavách pravidelné zasedání městského zastupitelstva. Hned v úvodu se starosta Brýdl města zmínil o finančních problémech kraje, které povedou mimo jiné k převodu domů dětí a mládeže na města.

Bod dvě na pořadu zastupitelstva se týkal hospodaření města během první poloviny roku 2009. Podle svitavského starosty je zde doposud pozitivní vývoj, daří se přeplňovat kapitálové příjmy a navíc se zatím výrazně neprojevilo snížení daňových výnosů.

V souvislosti s návrhem na změnu rozpočtu pro rok 2009 starosta Svitav také dementoval informaci, kterou před časem zveřejnil Svitavský deník. Ta se týkala údajného nedostatku financí v městské pokladně.

Třetím bodem byla souhrnná zpráva o sociální problematice ve městě a ročenky svitavských neziskových organizací působících v této oblasti. V souvislosti s aktuální podobou navrhovaného státního rozpočtu vyzval starosta Brýdl ředitele těchto subjektů aby se připravili na výrazný úbytek státních dotací.

V rámci majetkoprávních úkonů zastupitelé schválili jednoduché pozemkové úpravy, které by měly zajistit nezbytnou protipovodňovou ochranu v blízkosti dolního rybníka. Dále byl také schválen, již dříve projednávaný záměr prodeje domů náměstí Míru 90, náměstí míru 92 a Vojanova 2, mimo jiné s tou podmínkou, že předkupní právo bude mít město Svitavy.

Mezi závěrečnými operativními zprávami se znovu objevila problematika větrných elektráren. K jejich výstavbě v katastru obce Kamenná Horka se staví negativně také občanské sdružení Lavita, které se na město obrátilo s prosbou neumožnit výstavbu větrného parku v blízkosti Svitav. Zpráva z odboru výstavby by však měla všechny interesované, alespoň prozatím uklidnit. V současnosti totiž nebyl zahájen ani schvalovací proces změny územního plánu Kamenné Horky a bez něj není možné zahajovat jakákoliv správní řízení o umístění stavby či vydat stavební povolení. Záznam ze záříjového zastupitelstva sledujte dnes od 20 hodin na programu CMS TV Svitavy.

Doporučujeme