Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

NOVÝ BYDŽOV – Sportoviště v Novém Bydžově

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Nový Bydžov - http://www.novybydzov.cz
12. 10. 2009
Město Nový Bydžov má několik krásných sportovišť. Jejich provoz zajišťují Technické služby. Novobydžovské venkovní koupaliště nabízí návštěvníkům vynikající kvalitu vody. Je umístěno v klidné lokalitě, ale zároveň kousek od centra města. Koupaliště má k dispozici 2 vodní skluzavky o délce 17 m, vířivé masážní lavice a chrliče vody pro masážní účely.

Hlavní bazén má rozměry 16x50 m a hloubku od 0,8 m do 1,6 m. Pro děti je zde bazén s vodním hřibem a dětskou skluzavkou. Lidé mohou využít šatny s uzamykatelnými skříňkami, venkovní převlékárny nebo rodinné šatny. Samozřejmostí je sociální zařízení a sprchy s teplou vodou. V areálu koupaliště se nachází restaurace a je zde možnost hrát plážový volejbal a jiné míčové hry. Návštěvníci si mohou půjčit lehátka, slunečníky a různé sportovní vybavení, například pro pétanque a podobně. Dalším sportovištěm je zimní stadion, který bude nově mimo zimní sezónu sloužit i pro další aktivity. Zastřešená ledová plocha s umělým osvětlením je využívána místním hokejovým klubem k tréninkům a zápasům. Mimo to zde probíhá organizované bruslení škol a samozřejmě klasické veřejné bruslení. V roce 2007 proběhla rekonstrukce základní desky a stavba tribuny pro diváky. Následující rok se zimní stadion rozrostl o novou restauraci a pod tribunou přibyly šatny pro hokejový klub. Rekonstrukce technologie chlazení proběhla v roce 2009. Ledovou plochu je také možné si pronajmout. Mládeží hojně navštěvován je Skate park v Novém Bydžově, s jehož stavbou se začalo v roce 2005 a dokončen byl v listopadu 2006. Jeho součástí je dopravní hřiště, které je často využíváno žáky základních škol. Skate park je jednou z forem prevence kriminality mládeže. Park je otevřen sedm dní v týdnu a patří mezi nejkompaktnější skate parky v České republice. Zdejší skate park je také spojen se jménem Michaela Berana. Novobydžovský rodák je jedním z nejúspěšnějších freestyle BMX jezdců, který sbírá úspěchy v Čechách i v zahraničí. Sportring je dalším sportovištěm v Novém Bydžově, které má k dispozici atletickou dráhu, hřiště pro malou kopanou a víceúčelové hřiště, kde si mohou návštěvníci zahrát tenis, volejbal, basketbal, házenou a jiné míčové hry. Ani v zimních měsících nepřijdou lidé o možnost provozování těchto sportů, protože je zde postavena nafukovací hala. Atletická dráha je dlouhá 160 m, má dvě dráhy na oválu a tři dráhy na rovince pro běh na 60 m. Uvnitř oválu je hřiště malé kopané 20 x 40 m s ochranným oplocením za brankami. Víceúčelové hřiště má rozměry 71,85 x 22,4 m. Pro jednotlivé druhy míčových sportů je hřiště rozlišeno barevnými lajnami. I ti nejmenší si zde přijdou na své, je tu totiž krásné dětské hřiště. Velkou výhodou je určitě možnost využívat Sportring i ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Pro milovníky fotbalu jsou k dispozici tři fotbalové stadiony. V městské části Chudonice jsou dva, jeden pro nižší soutěže s travnatým povrchem a druhý s umělou trávou, který slouží pro zimní přípravu fotbalistů a k pořádání zimních turnajů v kopané. Hlavní stadion s travnatým povrchem se nachází blízko centra města. V loňském roce zde bylo vybudováno automatické zavlažování travnaté plochy. Díky místní akční skupině Společná CIDLINA se může tento stadion těšit na rekonstrukci hlavní tribuny. 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme