Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (806 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (386 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2284
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Výlov rybníka Kníže po téměř 40 letech

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
05. 10. 2009
Výlov rybníka po téměř 40 letech, tak přesně tato akce přilákala v sobotu 3. října neuvěřitelné množství lidí na hráz rybníka Kníže. Nikdo si nechtěl nechat ujít zajímavou podívanou. Připraven byl bohatý doprovodný program a stylové občerstvení. 

Hned na úvod zahrála Krkonošská dechová kapela z Jablonce nad Jizerou. Při slavnostním zahájení předal starosta Jičína Martin Puš předsedovi Ćeského rybářského svazu Zbyňkovi Fejkovi malý dárek, kterým byl soudek piva. Předseda zase předal rybník městu. Nechyběl zde ani vodník se svým sumcem, oba bohužel přišli výlovem o bydlení. Proběhlo také pasování nových rybářů do cechu rybářského, kterému neušel ani starosta města. Výlov rybníka je netradiční podívaná, ale také náročná práce pro rybáře. Jelikož rybník Kníže patří mezi ty větší, na jeho výlovu se podílelo zhruba 100 rybářů. Největším úlovkem byl sumec Holdegron, pojmenovaný podle pohádkové postavy z knihy Václava Čtvrtka, který zde byl od roku 1975. Sumec měří 2 metry a 35 cm, jeho váha je přibližně 70 kg. Takový úlovek samozřejmě přilákal největší pozornost. Přemístěn bude do Dvoreckého rybníka v Robousích. Pro děti byly připraveny různé hry a soutěže. Zpříjemnit den přišli také například žáci Základní umělecké školy v Jičíně. Během sobotního výlovu rybáři vylovili 40 metráků ryb. Nechyběli kapři, mohutní tolstolobici, štiky či candáti.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme