Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Výlov rybníka Kníže po téměř 40 letech

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
05. 10. 2009
Výlov rybníka po téměř 40 letech, tak přesně tato akce přilákala v sobotu 3. října neuvěřitelné množství lidí na hráz rybníka Kníže. Nikdo si nechtěl nechat ujít zajímavou podívanou. Připraven byl bohatý doprovodný program a stylové občerstvení. 

Hned na úvod zahrála Krkonošská dechová kapela z Jablonce nad Jizerou. Při slavnostním zahájení předal starosta Jičína Martin Puš předsedovi Ćeského rybářského svazu Zbyňkovi Fejkovi malý dárek, kterým byl soudek piva. Předseda zase předal rybník městu. Nechyběl zde ani vodník se svým sumcem, oba bohužel přišli výlovem o bydlení. Proběhlo také pasování nových rybářů do cechu rybářského, kterému neušel ani starosta města. Výlov rybníka je netradiční podívaná, ale také náročná práce pro rybáře. Jelikož rybník Kníže patří mezi ty větší, na jeho výlovu se podílelo zhruba 100 rybářů. Největším úlovkem byl sumec Holdegron, pojmenovaný podle pohádkové postavy z knihy Václava Čtvrtka, který zde byl od roku 1975. Sumec měří 2 metry a 35 cm, jeho váha je přibližně 70 kg. Takový úlovek samozřejmě přilákal největší pozornost. Přemístěn bude do Dvoreckého rybníka v Robousích. Pro děti byly připraveny různé hry a soutěže. Zpříjemnit den přišli také například žáci Základní umělecké školy v Jičíně. Během sobotního výlovu rybáři vylovili 40 metráků ryb. Nechyběli kapři, mohutní tolstolobici, štiky či candáti.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme