Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Unikáty z dějin Litomyšle v RML

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
18. 09. 2009
12. a 13. září se uskutečnil druhý vrchol oslav povýšení Litomyšle na město. V roce 2009 uplynulo od té chvíle 750 let a Regionální muzeum k tomu výročí přichystalo výstavu s všeříkajícím názvem UNIKÁTY Z DĚJIN LITOMYŠLE aneb to nejkrásnější a nejvzácnější z naší historie.


Početní návštěvníci tedy mohli obdivovat originální listinu z roku 1259, kterou král povyšuje Litomyšl na město. Zkamenělinu pravěké ryby vysekali paleontologové ze zdi Klášterních zahrad v roce 2005. A byl tu i nejstarší fotoaparát v české republice z pozůstalosti Flora Staška. Zajímavý je účet za stavbu radnice z roku 1418. Mezi zajímavosti jistě patří stolek, na němž se umýval císař Josef II. Opravdovou raritou je vůbec první železniční jízdenka Praha-Litomyšl z roku 1882. Regionální muzeum ve svých přízemních prostorách připravilo ještě jednu malou výstavu, která tu hlavní vhodně doplňuje. Celkem 108 fotografií a doprovodných plakátků k litomyšlským oslavám před 50ti lety dokládá, jak pestrý byl kulturní program. I tehdy se slavilo v podstatě celý rok.
Doporučujeme