Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (1087 hl.)
 
1x za týden (545 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (562 hl.)
 
1x za měsíc (569 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (867 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 3630
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Kavárna a informační centrum Oskara Schindlera dokončena

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
11. 09. 2009
Park Jana Palacha patří podle mínění občanů k nejhezčím lokalitám ve Svitavách a vedení města už od konce 90. let přemýšlelo, jakým způsobem zde zřídit sociální zázemí pro návštěvníky. S využitím evropských fondů byl nakonec připraven projekt na přestavbu bývalé stodoly na kavárnu s informačním centrem.

Stavební práce byly zahájeny v září 2008 a nyní, téměř přesně rok na to, je stavba za téměř 25 milionů korun hotova. 9 milionu 200 tisíc korun z toho byla přiznaná dotace z Regionálního operačního programu.

Autorem celého projektu je architekt Petr Stolín, který mimo jiné projektoval také rekonstrukci přilehlé budovy městského úřadu. Světelné instalace a grafické návrhy jsou dílem jeho bratra, sochaře Jana Stolína a na tvorbě interieru se výrazně podílela architektka Alena Holubová. Den před slavnostním otevřením Informačního centra a kavárny Oskara Schindlera svolalo město Svitavy tiskovou konferenci, kde byl celý projekt komplexně představen.

Objekt lze rozdělit na čtyři základní funkční části: cestu poznání s prvky informačního systému města, kavárnu s možností stravování, veřejné toalety sloužící hlavně návštěvníkům parku a provozní zázemí kuchyně. V kavárně a přilehlém parku je zdarma bezdrátové připojení k internetu a pokud nemáte s sebou vlastní notebook, můžete si zde jeden vypůjčit. Prvky informačního systému připravoval ve spolupráci s architekty městský historik Radoslav Fikejz.

Asi nejviditelnějším prvkem v okolí kavárny jsou dvě takřka pětimetrové tmavé brány, které mají dvojí funkci – upoutávají pozornost na kavárnu a tvoří základ navigačního systému. K navigaci slouží také mapy. V budově kavárny jsou zastoupeny ve třech podobách – je to mapa města s turisticky značenými trasami, mapa s výchozími body naučných stezek a mapa městského památkového okruhu. Další, ne zcela všední součástí kavárny, jsou nápisy, které pokrývají stěny vnitřní budovy.

V blízkosti kavárny je pódium, které lze využít jak směrem k parku, tak k parkovišti u městského úřadu. Podle svitavského starosty by mělo sloužit spíše alternativním koncertům a představením.

Doporučujeme