Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zkouška na Svátek varhan

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
18. 08. 2009
Do Litomyšle a kostela Povýšení sv. Kříže zavítal mistr varhanní hry Karel Paukert. Mezinárodní smyčcové kurzy spolu s městem Litomyšl uspořádaly na neděli 9. srpna koncert nazvaný Svátek varhan. Koncert musel být nakonec zrušen kvůli náhlému onemocnění umělce, my jsme ale Karla Paukerta zastihli ještě o dva dny dříve na zkoušce přímo v kostele.


Karel Paukert pochází z Československa, ale už přes 40 let žije v Americe. Původně v roce 1961 odjel na Island, na roční angažmá hobojisty v Islandském symfonickém orchestru. Poté se odebral do Norska a odtud do Gentu v Belgii za přítelem varhaníkem z katedrály St. Bavor. V roce 1964 emigroval do USA.
Doporučujeme