Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SPOLEČNÁ CIDLINA – Pohlednice z regionu

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Společná Cidlina, z.s. - http://www.spolecnacidlina.cz
16. 07. 2009
Společná CIDLINA je občanské sdružení mající působnost na území Novobydžovska a Chlumecka v Královéhradeckém kraji. Název sdružení je odvozen od řeky Cidliny, která protéká celým územím regionu. Sdružení bylo založeno za účelem trvalého rozvoje regionu. Region je složen z 34 obcí a měst Nový Bydžov a Chlumec nad Cidlinou.

Dominantou regionu je zámek Karlova Koruna s rozsáhlým parkem. Zámek byl postaven v letech 1721 – 1723 a patří do majetku šlechtického rodu Kinských. V Chlumci nad Cidlinou stojí dále za zmínku klášter Loreta, kde je v současné době muzeum zemědělské techniky. Město Nový Bydžov, původně královské, je zajímavé svým čtvercovým náměstím s pravoúhlým vyústěním čtyř hlavních ulic. Území je vyhlášeno památkovou zónou. Ozdobou náměstí je novogotická radnice a barokní sousoší mariánského morového sloupu. Region se chlubí dalšími drobnými kulturními památkami, jako je dřevěná polygonální zvonice v Měníku, trojkřídlý zámek na půdorysu písmene H ze 17. století v obci Sloupno, nebo dřevěný kostelík sv. Jiří v Loučné Hoře. Obyvatelé regionu mají velké možnosti kulturního a sportovního vyžití. Navštívit můžou zimní stadion v Novém Bydžově, Slavíčkovu halu v Chlumci nad Cidlinou, Jiráskovo divadlo v Novém Bydžově, Klicperův dům, kde se pořádá tradiční divadelní festival Klicperův Chlumec, koupaliště v Novém Bydžově, galerii u Svatého Jakuba na Metličanech. Region vybízí k cykloturistice, pěší turistice a hipoturistice. Nepatříme sice k nejatraktivnějším regionům v rámci cestovního ruchu, ale i přes to je náš kraj krajem pohody a žijeme tady rádi…
Doporučujeme